Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült 3-4 gyermekes...

Újdonsült 3-4 gyermekes anyukák, akinek nincs segítsége! Hogy telnek a minden napjaitok? Mire van és mi az amire nincs időtök? Mennyi idősek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Első sorban olyan anyukák válaszát várom,akiknek a két kicsi közt 2 év,vagy annál kevesebb van.
2011. okt. 30. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi vagyok
2011. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören kaotikusan. Alig várom hogy kicsit nagyobbak legyenek. A legnagyobbam 4.5fél a középsőm 2 év 3 hós a legkisebbem meg 3 hónapos.

Nekünk a harmadik nem tervezetten jött de nem lett volna szívünk lemondani róla, de azért én nem gondoltam magam olyannak aki dalolva végigcsinálja akár 3 gyerekkel is a dolgokat. Kettőt terveztünk.

Szóval a nagyom ovis de ha nincs ovi elég sokat ölik egymást a kisebbel akinek szintén jó nagy akarata van a legkisebbem meg hasfájós de nagyon, küzdünk a szoptatással is, segítségem pedig sehol senki.

Jelenleg úgy érzem, egyikkel se tudok annyi időt tölteni amennyit szeretnék és amennyivel félig meddig elégedett lennék. Most úgy érzem tök kevés idő jut egy egy gyerkőcre külön és elég car anyának érzem magam. Na de ez már egy másik probléma.

Én nem irigylem azokat a sorstársakat akik hasonlóan pici gyerekekkel vannak otthon segítség nélkül. Persze nem azt mondom hogy nincs szép oldala a nagy családnak , mert van és imádom mindegyiket de azért elég nehéz.

2011. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen őszintén leírtad! Gondolom,így szalad a ház Nálatok! A párod hogy áll a dolgokhoz?- valamit szokott segíteni,vagy nem tud mert sokat dolgozik? Mennyire megértő?
2011. okt. 30. 13:54
 4/10 anonim ***** válasza:
nektek most jön a harmadik?mekkora a korkülönbség?
2011. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok. Ha itthon van, segít persze ez csak hétköznap fél6tól van. De akkor abba a 2 órába ami fürdetésig van a nagy bevásárlástól kezdve a gyerekekkel foglalkozásig minden bele kell sűrűsödjön.

Hétvégén nincs itthon sajnos 2 munkahelye van (úgy értem a sajnost hogy rá vagyunk kényszerülve). Sajnos a munkához szükséges autón hitel van és svájci frankos...mondanom se kell hogy duplája a törlesztő részlete már. Munkája is olyan hogy mennie kell, mert ha nem megy akkor legközelebb hívnak mást helyette.

Később lehet hogy jobb lesz a helyzetünk.

Háztartás hát igen...nekünk elég nagy alapterületű a lakás és még kert is van. Háziállat szerencsére nincs azért mondom, mert még az is az én feladatom lenne.

Reggel kelünk,oviba visszük a nagyobbat (van hogy ezt a férjem meg tudja csinálni de ha nagyon korán kell induljon akkor nem) ezután bevásárolok a két kisebbel, majd hazaérünk feldobom az ételt, ha minden klappol (egyszerre sikerült etetnem és szoptatnom) akkor 1 órára kimegyünk az udvarra.

12kor bejövünk szopi, ebéd mese és fektetés ha szerencsém van, egyszerre alszanak és akkor jöhet fél óra netezés egy kávéval és utána a házimunka ami épp belefér, napi 1szer biztos megy a mosógép de inkább 2x, porszívózás felmosás ilyesmi, de sokszor fele távon járok és már ébred a kicsi. Ezután már indulunk is a nagyért az oviba, majd hazaérünk ha jó idő van és világos (mostmár ez nem lesz így) akkor kicsit kint vagyunk, de ha sötét van jövünk befelé, uzsonna ( a nagyom rendszeresen kihagyja az uzsit az óvodában így tök éhes ilyenkor) majd amit én csak úgy hívok "esti megőrülés" egymást tépik fél percenként a nagy és a középső a kicsi meg már nyűgösködik így folyton kézben lenne...

a férjem megjön fél6kor és hát nem egy rendezett terep fogadja a gyerekek egymás sarkában rohannak rá persze ezen is megy a harc hogy ki ugrik rá apára először stb.

Ha nagybevásárolni kell akkor a férjem ezután még bevásárol vagy hazafelé vásárol be de akkor meg ugye kb.7re ér haza.

Este fél8tól fürdetünk majd vacsi és alvás én meg mint a kifacsart citrom még ringatom a kicsit hol fél hol 1 hol másfél óráig hogy bealudjon.

Vannak azért jó napjaink is:)nem akarok senkit se elriasztani ám.

2011. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39 hónapos a legnagyobb, 25 hónapos a középső, 7 hónapos lesz a legkisebb. Lány, fiú, lány. A legnagyobb óvodás, a középső bölcsis. Ez a segítségem. Férjem reggeltől estig dolgozik, hétvégén igyekszik nem. Anyós nem beszámítható, Anyukám csak végszükség esetén vethető be. Napról napra könnyebb egy kicsit. Reggel 6-kor ébredünk (legkésőbb), mindenki megissza a reggeli italát, öltöztetek és indulunk bölcsibe, óvodába. Hazafelé megveszem amire még szükség van, itthon a kicsit etetem, főzök, mosok, vasalok, takarítok. Mindig találok egy órácskát, amikor egy picit netezhetek, pihenhetek. Délután háromkor indulunk a nagyokért. Itthon uzsonna (mindig éhesek), játék. Apa legtöbbször fürdetésre (6 óra) hazaér. Míg játszanak a fürdőkádban megcsinálom a vacsorájukat. Együtt öltöztetjük a férjemmel őket, a nagyok Apa segítségével/felügyeletével vacsoráznak, és szoptatom a kicsit. Fogmosás, mese és alvás. Általában fél nyolckor alszanak már. Mostanában a kicsi még szórakoztat minket egy darabig. Sajnos éjszaka is szopik mostanában elég sűrűn, így keveset alszok, de ezen kívül nincs túl sok gond vele. Nálunk a két nagy nagyon szereti egymást, ha itthon vannak egymással játszanak. Nem mondom, hogy nincs közöttük vita, de ez a testvérséggel jár. Hétvégén intézzük a nagy bevásárlást nagycsaládosan. Az idegeim szoktak néha pattanni, ha nincs ovi/bölcsi és huzamosabb ideig itthon vannak velem Apa nélkül az azért gázos szokott lenni. Ezen a sz.r anya vagyok, mert nem jut időm egyenként velük annyit foglalkozni érzésen igyekszem túl lenni, de azért szokott ilyen járni a fejemben. Azzal vigasztalom magam, hogy a nagy az oviban tanul egy csomó mindent, a középsővel pedig sokkal többet játszanak a bölcsiben a gyerekek, mint amennyire én képes lennék itthon a házimunka mellett. Ja a házimunka! Hát így 5 fősen, már egész napos feladat. Ez a legdurvább változás.
2011. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Holnap lesz 7 hetes a 3. gyermekünk,és azért tettem fel a kérdést,mert érdekelt, hogy most én vagyok a "béna" aki nem tudja beosztani az idejét a csemeték mellett,vagy ez egy természetes velejárója a nagycsaládos létnek?

Bár az én legkisebbem nem hasfájós,és a nagyért (4,5 éves) 1-re kell menni,de mindig van valami,amit nem érkeztem megcsinálni.Mi is kertes házban lakunk,1 kutyánk van és 20-on pár kacsa. Ja,és fával fűtünk.

Az én páromnak is mondhatjuk,hogy 2 munkahelye van,24 órát húz le őrként, utána mellék állásban a vállalkozását csinálja- egyedül van,néha beugrik 1-1 haver segíteni,néha én segítek be neki... Szintén sok fizetni valónk van,még a provit is fel kellett venni,van 1 devizánk, és 2 egyéb forint alapú hitelünk,és az apeh csekk is 300 felett gyűlt össze,+ egyéb fizetni valók.. Ja és én még küzdök,hogy a t.gyás-t,amire jogosult vagyok,csak hosszú, megkapjam,addig meg csak a 3 gyermekre a családi van... tehát gürizik az én párom is rendesen :-( Eddig 1x vette ki a 2 nagyot a vízből,és 2x hozott be fát,meg akkor vágott gyújtóst is,kb.4-5 begyújtásra volt elég. Ha hazajön a 24-ből,akkor Ő intézi a kacsákat,este a kutyának is ő ad enni. Ennyi a segítség. -és legalább heti 1x kapom a nem éppen "biztató" szavakat,hogy nincs ez,vagy az megcsinálva,-pl.portalanítva már hetek óta nem volt,ami neki nagyon szúrja a szemét,és ha nem dolgozna ennyit,megcsinálná- nem igaz,hogy nem lenne rá idő!

2011. okt. 30. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na,hát én egy gyerkőc mellett is "béna" vagyok mert néha szalad a lakás és estére sokszor kibukok ha éppen hisztisebb nyűgösebb napja volt a drágámnak,persze ettől rendszerint lelkiismeret furdalásom lesz...ti hogy csináljátok? Le a kalappal!
2011. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is le a kalappal!Én néha két gyerekkel is megőrülök!
2011. nov. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia! Minden elismerésem a tiétek!!!

Nekem 1 van, pár hét múlva érkezik a 2.. Kicsit parázok, mert nekem is kb. annyi dolgom van, mint neked (beleértve a fatüzelést is), félek, hogyan fogom tudni beosztani majd az időmet két gyerek mellett, és az én férjemre is a munkája miatt csak minimálisan lehet számítani. Jó olvasni, hogy van, akinek 3-mal is sikerül, ez erőt ad nekem is:)

2011. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!