Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év körüli gyerek...

Másfél év körüli gyerek mellett babát várók! Mit kezdetek a hisztivel?

Figyelt kérdés

Felemelgetni olyankor már nem igazán akarom. Pedig egy csomószor azért kezd bele a hisztibe, mert szeretné, ha én vinném, és nem neki kellene a lábán jönnie (mármint lakáson belül).

Az utóbbi pár napban napi kb. 4 földrevágom-magam hisztoben volt részem. Ott vagyok körülötte olyankor, teszek-veszek, nyugodt hangon próbálok beszélni a körülöttem lévőkkel. Így abba is hagyja hamar.


De azért ez így nem túl jó? Miért van ez? Mit tegyek? Ti mit tesztek/tettetek hasonló helyzetben?


2010. dec. 28. 14:17
 1/9 anonim válasza:
Igaz nem várok babát, de nekem is van egy másfél éves gyerekem.Az apuka elkényesztette, így ebből adódóan nagyon hisztis lett.Mivel én vagyok vele itthon egész nap, ezért én azt szoktam, hogyha elkezd hiszitzni és földre dobja magát akkor otthagyom.Vagy nem foglalkozom vele vagy kimegyek a szobából.Idő után megunja ezért abbahagyja.Majd ráfog jönni, hogy nem mindig az van amit Ő akar.
2010. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
*hisztizni bocsi:)
2010. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Felvettem... Nekem 11 hónapos volt mikor terhes lettem a másodikkal akkor még nem járt és a terhességem alatt rettentő sokat kellett cipelgetni mert még nagyon hamar elfárad. Ez van. Szép, egészséges kisasszony született ismét, pedig egész nyáron,ősszel mást sem csináltam mint egy motorozó ördögfióka után futkorásztam - kihajtott az úttestre és hasonlók - , cipeltem fel az emeletre, közben másik kezemben a babakocsi és a motor együtt, etetőszékből kiemel,betesz, hasamon pacizott mindennap és a többi és a többi.... ! :D
2010. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

14 hós volt a lányom, mikor terhes lettem, onnan kezdve én nem cipeltem őt. Megtanulta elég hamar, hogy nálam hiába kéri fel magát,úgysem veszem fel. Van neki két lába, tud járni.

Tanítsd meg a gyerekednek te is, ha hisztizik, hát hisztizik, majd abbahagyja. Azok a gyerekek jobban hisztiznek, akiknek jó a közönségük. Legyél rossz közönség.

Így is elég sokat kellett emelgetni,pl az elején az etetőszékbe, a babakocsiba, bár ezeket is hamar megtanítottam neki: babakocsiba egyedül mászott be, az etetőszéket meg szétszedtem székké-asztallá.

Lépcsőzni is megtanult, lefele is felfele is.

Ha meg csak ölelgetni, bújni akart, azt lehet ülve is :)

2010. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Annyira én sem vagyok az ellen, hoyg felvegyem.

De:

1. ne tanulja meg, hogy minden úgy lesz, ahogy akarja. Ha már nem nézünk mesét, hanem megyünk ebédelni, akkor tényleg nem nézünk több mesét, akkor sem, ha földre vágja magát.

2. 8. hónapban vagyok. (10 hós volt, mikor a második megfogant. Sokat vettem fel én is, mivel elég későn tanult meg járni is. Nem paráztam, hanem nyugodtan cipelgettem.) De: a nagy pocakom miatt már lehajolni si alig tudok. Nehéz a kezemben fognom, mert nyomja a pocakom. Persze ez nem azt jelenti, hoygsosem fogom a kezembe. De éppen pont hisztinél,lehet, hoyg nem kellene.

3. Kinyílt a méhszájam. Nem biztos, hogy nagyon sokat kellene ilyen esetben emelgetnem. Nem szeretnék heteket tölteni bent a kórházban szülés előtt, mivel Apa most külföldön dolgozik. Nem szeretném, ha mással kellene lennie heteket. SZegéynkém, azt sem tudná, hogy akkor most anya miért hagy itt...

4. Nem szeretnék kegyetlen anyuka sem lenni, aki nem törődik azzal, hogy mi az oka a rossz kedvnek ( = jelen esetben hisztinek). Szeretnék rájönni, mi váltja ki belőle ezt, és szeretném a valós okot megszüntetni.


Vagy ebben a korban ez van???

2010. dec. 28. 14:33
 6/9 anonim válasza:
Szerintem félre olvastad.Azt írtam h nem mindig az van amit Ő akar.:)
2010. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14:25 vagyok. Pontosan hány hetes vagy??? Csak mert lassan már akkor nem lesz akkora óriási veszély a méhszájnyílás sem. Én a rengetegrohangálásnak köszönhetően 36 hetesen szültem a "kicsit", aki ennek ellenére 3 kiló fölött és 54 cm-rel született, szó sem esett arról ,hogy esetleg koraszülött. Nekem is mondták a vizsgálatkor, hogy kicsit kinyílt a méhszáj,még aznap megszültem :D
2010. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1,5-2 éves korban kezdődik a hiszti-dackorszak. Kinél előbb, kinél később.

Ez ennek az időszaknak a velejárója.

Jól csinálod, ahogy csinálod, így kell.


Ne legyél Terézanyu, aki cipelgeti a gyerekét, mert más is így tett.


Én fiam most lesz 2 éves, a méhszájam a 25. héten megrövidült és kinyílt.

Eszemben sincs a továbbiakban emelgetni.

Kitartást és könnyű szülést

2010. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, 1 éves volt, mikor terhes lettem, szinte ugyanúgy emelgetem, most 15 hós, 13 kiló. A hiszti most kezdődött, ilyenkor leguggolok mellé és erőszakkal magamhoz szorítom és simogatom, amíg meg nem nyugszik. 2-3 alkalom után már sokkal jobb lett.
2010. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!