Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyit változtatott a...

Nektek mennyit változtatott a férjes/ élettársi kapcsolatotokon a gyerek vagy gyerekek születése, nevelése? Milyen irányba?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónap nagyon nem volt jó... Már azt gondoltam tönkrement a kapcsolatunk, utólag rájöttem talán egy kicsit depressziós voltam a megváltozott életünk miatt. Most már minden rendben, és ezerszer boldogabb vagyok, mint a babám születése előtt, imádjuk a gyerekünket, és egymást is, jobban mint valaha!
2011. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pozitív szinten változott. Szerencsére mindenben egyet értünk, bár én jobban hagyatkozom a nevelési dolgokban a páromra, mert tanár és fejlesztő pedagógus.

Ő meg a megérzéseimre 'hagyatkozik'. Nem egyszer volt, hogy még időben vittük el a lányunkat az ügyeletre.


Eleinte nekünk 'frusztrált' volt a kapcsolatunk, de ahogy betöltötte a lányunk a 6 hetet, minden megváltozott.

Akkor feszültek voltunk, igyekeztünk megfelelni mindennek, főleg a lányunknak.

2011. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére pozitív irányban változott minden, előtte is jól megvoltunk, de az, hogy családot alapítottunk, olyan pluszt és lendületet adott a kapcsolatunknak, amit nem is hittem volna.


Nagyon féltem, mert az első terhességem "becsúszott", és bár együtt voltunk már 6 éve, nem voltunk házasok és nem is terveztünk még ilyesmit, nemhogy gyereket...de meglepetésemre a párom annyira boldog volt, annyira készült velem együtt a szülésre, a baba fogadására, hogy minden kétséget eloszlatott...mondhatni megismertem egy új oldalát, hogy tényleg mindenben segít, számíthatok rá, türelmes, nagyszerű apa és ember. Megerősítette a kapcsolatunkat a gyermekvállalás, azóta 4 gyerkőcöt nevelünk. :)

2011. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Összhangban voltunk mindig, szerencsére a gyerek mellett is így van. Hasonlóképp gondolkodunk és hasonlóképp nevelünk, így nincs konfliktus a gyereknevelésben.

Egymásra viszont kevesebb időnk jut, és ha esetleg fáradtak vagyunk, akkor egymáson vezetjük le a feszültséget. Nem veszekszünk, nem így értem, csak valahogy elmegyünk olyankor egymás mellett inkább.

De jól megvagyunk, nagyon szeretem a párom a kitartása, kedvessége miatt. Imádja ő is a lányunkat, neki is és nekem is ő az első.

Nem lett rosszabb a kapcsolatunk, csak hát a gyerek került előtérbe, és néha azon vesszük észre magunkat, hogy csak neki élünk és nem egymásnak.

Ez nálunk nem okoz konfliktust, mert ilyenkor legtöbbször feleszmélünk és valamivel kompenzáljuk az egymásra fordított idő kiesését.

Ha valakiket még jobban összehoz a gyerek, azt is megértem, de ugyanúgy megértem, ha valakik emiatt feszültebbek lesznek és esetleg szétválnak. Mert nem mindenki képes a gyerekneveléssel járó "terhet" elviselni. Stabil, erős kapcsolat kell némelyik problémához, és a fáradság kezeléséhez.

2011. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem látok különbséget abban, ami előtte volt és ami utána lett.
2011. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első 2 hónapban a baba születése után nagyon boldogok voltunk és én szerelmesebb voltam a férjembe,mint valaha. 4 hónapos volt a kislányunk, amikor kiderült szeretője van a férjemnek, ő helyre akarta hozni,de én ezt nem viseltem el,jelenleg válunk, édesanyámékhoz költöztünk a gyerekkel. Most lesz 1 éves és apa nélkül tartjuk.12 év után mentünk szét és a babát terveztük.Ez van.
2011. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszokat olvasva elég rosszul éreztem magam, hogy akkor csak nálunk változott negatív irányba a dolog?! Párom nagyon keveset van velünk, este 8 után ér haza. Míg próbálom altatni a gyereket, sokszor én is elalszom. Nem marad energiám a Páromra. Nekem sem jó, neki sem, érzem, és tudom! Megoldást nem tudok a 'problémára'. Pár hét múlva bölcsibe megy a gyerek, én pedig dolgozni. Az sem lesz könnyű időszak.
2011. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kisfiunk 7 hónapos, nagyon tervezett és várt Baba.A Párom odáig van Érte, talán még többet aggódik, mint én.

Ami számomra kicsit nehéz, hogy maximálisan meg AKAROK felelni a Párom mindenfajta igényének, mert nem szeretném, ha "kihűlne" vagy ellaposodna a kapcsolatunk semmilyen téren.A Baba viszont ugye nem mindig a legjobb pillanatokban sir fel, ha értitek ...

A Párom abszolut nyugis, megértő, én viszont stresszelek ezen, féltem a kapcsolatunkat is.

Ugyanakkor mindketten szeretnénk következő Babát, nem is teszünk ellene :-)

Ami miatt viszont megdöbbentem saját magamon az annak a felismerése, hogy néha elmélázom rajta, hogy mennyire jó volt a Babatervezés - várás időszaka, mert akkor én voltam a férjem figyelme középpontjában, a tenyerén hordozott, és most erre egyszerűen nincs lehetőség, idő, illetve minden másként van, mint volt ...

2011. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi terveztük a babát, 3 évet vártunk rá, nbagyon boldogok voltunk mikor megszületett, az elsö 2 honap jo volt, azota 16 honapos a fiam de nagyon szar a kapcsolatunk, alig beszélünk, sex nem volt honapok ota, ö nem érti meg hogy néha kellene fél ora pihi nekem is, ezen sokat veszekszünk, én meg itthon egy bejáronönek érzem magam, nem hogy nönek. röviden ennyi, a fiamat nem bánom, csak azt nem tudom hogy miért nem megértöbb velem? egy kicsit se képzeli magát a helyembe sajnos, és nincs senki aki kicsit segitesen, 10 percre se..
2011. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk egy 2 éves kisfiú van, tervezett baba volt.

Az eleje nagyon nehéz volt, fáradt voltam állandóan, ha elaludt a baba semmi másra nem vágytam csak alvásra. Állandóan szabadidőben voltam összefogott hajjal. Férjem türelmes típus, így tudta, hogy ez nem tart örökké. Aztán ahogy többet aludt a baba szép lassan visszaállt a helyzet. Tudtunk beszélgetni, együtt lenni, összebújni.

Szóval ugyanolyan jól megvagyunk, mint a gyerek előtt.

Remélem a második baba sem változtat sokat...:)

2011. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!