Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Plüssfigurát, plüssfigurával...

Plüssfigurát, plüssfigurával kombinált rágókát, csörgőt az első használat előtt tisztítjátok? És utána? Hogyan?

Figyelt kérdés
Mert mindenféle távol keleti országban gyártják ezeket, plusz a jó ég tudja, hogyan szállítják, ill. az áruházban is összefogdossa egy csomó ember (amiket vettem nem zárt csomagolásúak), uh. most dilemmázok, hogy oda merjem-e adni a babámnak. De azt sem szeretném hogy tönkremenjenek, mert elég húzós az áruk. Az egyiket pl. elvileg a cimkéje szerint nem is szabad kimosni. Ti hogyan csináljátok?
2009. jan. 25. 22:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a babám meg rögtön tesz mindent a szájába...
2009. jan. 25. 22:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én kimostam őket mosógépben. mikor megkapta őket a manóm és azóta is havonta egyszer bedobom őket, szarok a címkére. ha tönkremegy, hát így járt, dzsuvás cuccot nem adok a gyerekemnek. amúgy eddig már csomószor mostam őket, de egy cuccnak sem lett semmi baja. pedig 40 fokom mosom őket.
2009. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kimoshatod mosógéppel, 30-40 fokon, semmi baja nem lesz, én is úgy szoktam, ugyanazzal a folyékony mosószerrel+öblítővel, amivel a babaruhákat. Első használat előtt, és amikor úgy látom, hogy már ráfér. :) Ha van rajta valami kemény műanyag, vagy rágóka rész, az is bírja általában a mosógépet. Ezek a mostaniak már annyira kíméletesen mosnak.

A műanyag dolgokat, pl.csörgőket, meg ilyesmit én sima langyos vízben, egy erre a célra fenntartott dörzsis szivacssal meg szoktam sikálni.

2009. jan. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mekkora a babád, de én úgy voltam és vagyok vele, hogy 6 hónapos koráig vigyáztam nagyon, aztán kicsit kezdtem lazább lenni. Van olyan plüss pl.amit ahogy megkapta kellett neki és én odaadtam, amit korábban nem csináltam meg. Aztán kimostam később. Mi babánk is befal mindenfélét, de úgy gondolom ha túl óvjuk őket az sem a legjobb, mert nem kell védekezzen az immunrendszere és később mindenre allergiás meg kiütéses lesz. Persze nem agyba-főbe adok oda neki mindent, de ahogy nő egyre inkább hajlnadó vagyok kicsit lazábbra fogni. Habár sokan azt mondják még úgy is túl vigyázok mindenre és túlóvom :-|

Szerencsére eddig semmi baja :-)

2009. jan. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem írni, hogy én is mosok mosógépben mindent, azt olvastam poratkák ellen amelyik plüss befér jó betenni a mélyhűtőbe fél órára, mert a mosás nem elég neki.

A műanyag dolgokat babaszappannal mosom meg (van mikor ezt is már edénymosóval, mikor épp a konyha közelebb esik), és miután megmostam forrosítom a csapvizet és "leforrázom" azzal. Ami kicsi és bírja azt a mikros fertőtlenítőbe is beteszem néha.

utolsó válaszadó

2009. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Kimostam őket és túlélték :DD
2009. jan. 27. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!