Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hogyan lehet 4...

Szerintetek hogyan lehet 4 hónapos kortól adható bébiételben olyan gyümölcs, amit egy éves korig nem adhatnánk a babáknak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Úgy lehet, hogy kivonják azt az összetevőt (aprómagvas gyümölcsből pl az aprómagvakat), amik az allergiát okozzák.


Más kérdés, hogy 6 hónapos kor alatt semmilyen bébiételt nem adnék a gyermekemnek (nem is adtam), csak anyatejet vagy tápszert.

2010. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
bocsi az off-ért!Előzőnek!Igaz amit írtál a bébiételekre!DE ha egy baba tápszeres,ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást sajnos hamarbb,mert a 6 hónaposnak való tápszer dobozán is rajta van,hogy már csak kiegészítő táplálásra jó!Napi 2-3 alkalommal:(!A többi már más kaja kell legyen!Azmeghogy egyiknapról a másikra átszokasd a szilárd táplálkozásra,az sajnos nem megy!
2010. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én sem adnék.Az történt,hogy megkóstoltattam a fiammal egy kis reszelt almát,erre fel az anyósom belelkesült,és bevásárolt egy csomó bébiételt,és az egyiken feltűnt,hogy ananász és narancs van benne.Nem fogom vele megetetni,mert bőven elég neki a tejem,csak érdekelt,hogy hogy is van ez.
2010. dec. 28. 20:25
 4/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akatom még átszoktatni a szilárd táplálékokra,csak gondoltam lassan megismertetem vele az ízeket.4 hónapos elmúlt.
2010. dec. 28. 20:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Másodiknak: a babakajákat valahogy el kell adni, ezért a bébiételgyártóknak ÉRDEKÜK azt terjeszteni, hogy ha tápszeres, akkor el kell kezdeni a hozzátáplálást. Mintha egy tűápszeres baba emésztése annyival érettebb lenne egy anyatejes baba emésztésénél... A mai hivatalos álláspont a következő: hat hónapos korig anyatej, ennek hiányában anyatejpótló tápszer.


Igyekszem terjeszteni: [link]

Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit! A tápszeres babák emésztõrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztõenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az elsõ falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielõtt újabb ételekkel ismertetnénk meg.

2010. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én semmiképp nem akarok vitatkozni!!!A babád anyatejes?Mert sajnos az enyém tápszeres és a doki kikötötte,hogy ne adjam neki a 6 hónaposnak való tápszert 1 nap max.csak 2-3x.De a babám 5-6x éhes és akkor mit kapjon?Most töltötte a 6 hónapot!
2010. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, az én babám anyatejes.


Ha a te babád betöltötte a hat hónapot, akkor nem tudom, mi a problémád. Kaphat tejpépet, kaphat főzeléket, gyümölcsöt.


Amúgy nem értem, mi az, hogy csak 2x-3x adható egy nap a tápszer. Ezt most hallom először. Anyatejpótló, nem? A legtöbb anyuka annyiszor ad tápszert a gyermekének, ahányszor az megéhezik, még 4 hónapos kor fölött is. Ezenkívül akármilyen hamar kezdesz el hozzátáplálni, eleinte olyan kicsi adagokat tudsz/szabad neki adni, hogy azzal nem lehet kiváltani annyi tápszeres étkezést, hogy naponta csak kétszer-háromszor adj tápszert egy 4 hónapos csecsemőnek. Ez kész agyrém, miféle doki ez??


Mennyivel jobb a reszelt alma vagy a főtt krumpli a tápszernél? Megsúgom: semmivel. Csak éppen a tápértéke kisebb, meg a pici baba nem tudja megemészteni, keresztülmegy rajta félig emésztetlenül, mert NINCSENEK MEG HOZZÁ AZ ENZIMJEI. Akkor sincsenek, ha a dokid korai hozzátáplálást javasol, ez a nagy büdös tény.

2010. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél olyan bébiételt, amiben olyan gyümölcsök vannak, ami nem adható 1 éves kor alatt. Próbálj meg lehetőleg friss neki való gyümölcsöket turmixolni, fáradtságos, de nagyon megéri. Könnyebb kibontani egy üveg bébiételt és kidobni az üres üveget, de a baba gyomra meghálálja, ha Te saját magad főzöl neki.

A tejpép is a könnyebb megoldás. És nagyon kell vele vigyázni, mert tele van cukorral. Legfeljebb csak napi egyszer adható, de én inkább csak 2-3 naponta ajánlom.

2010. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sok dolgokban vitatkoznék a fentebb ajánlott Rózsa Ibolyával.

Tapasztalatom szerint a baba sokkal könnyebben emészt, ha délelőtt eszik szilárd táplálékot, mintha délután. Jótanács, csak délig kapjon eleinte szilárd ételt.

Először ne egy kanál reszelt almával kínáljuk meg, hanem almalével.


Az én babámnak nem jutott előtej, nem volt, mégsem sárgult be.


A baktériumok akkor biztos, hogy megjelennek, ha nem forralod fel a felhasználni kívánt vizet, ha nem elég alaposan mosod el az evőeszközöket, szóval ha nem tartod be az alapvető higiéniai követelményeket. Ezekre sem árt felhívni a figyelmet.

2010. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21.28-nak!Nagyon félreértettél valamit!Azért kezdik el a tápszeres babáknál a hozzátáplálást 4 hónaposan,mert a 6 hónaposnak való tápszert már nem jó egész nap adni.És így 2 hónap alatt el lehet jutni odáig,hogy kiválts étkezéseket!!!Mert azért abban egyezzün meg ,hogy 2 hónap kell ahhoz,hogy ki tudj váltani egy-két étkezést!
2010. dec. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!