Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a kisfiamnak enni,...

Mit adjak a kisfiamnak enni, ami tápláló kalóriabomba? Egy éves lesz a héten, (7600gramm,2750grammal született), a fejlődésneurólógus szerint arányosan kicsi. Nem szereti az édeset (tejpép, cukor tartalmú gyümölcs bébikaja, banán. )

Figyelt kérdés

A főzeléket szereti ebédre, vacsira. Reggel már nem hajlanó tápszert enni cumisüvegből, csak gabonapéppel-kanállal... jó kis ötleteknek örülnék.

Előre is köszi :)


2011. febr. 20. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Kenyér feltéttel vacsorára, reggelire kalács, kuglóf, ebére rizs, tészta, uzsira tejberizs vagy tejbegríz gyömölccsel cukor nélkül.

Már szinte mindent ehet amit ti, nem csak főzeléket, ha főzöl változatosan, meg lesz az eredménye.

2011. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne,ha megpróbálnád azt,amit ti esztek??

Sajtot,kenyeret,joghúrtot,tejfölt,húsikat krumplival,rizzsel???

2011. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még csak 2 foga van lennt:) nem igazán megy a darabos, sokszor félrenyel, volt, hogy ilyenkor öklendezett, az egész kaját visszahányta... ügyhogy egyenlőre a pépes megy csak, de az is elég nehezen.

Tartogatja a szájába...

Énekelni, meg játszani kell vele evés közben...

egyre nehezebben eszik...

2011. febr. 20. 22:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A kuglófot, kalácsot akár fog nélkül is elnyammogja, tejbegríz, tejberizs feles tejből simán mehet, úgyis ripityára fő, a tésztát pedig végső esetben lehet turmixolni hússal, paradicsomszósszal stb.

Tudod, segíts magadon......

2011. febr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A két fog nem akadálya annak, hogy nyammogjon. Adj neki bulátát, az szétolvad a szájában, de azért nyammog rajta. én mondjuk adtam neki kenyérhéjjat, azt is szopogatta, nyammogta. persze figyelni kell, hogy nagyobb darab ne válljon le belőle. egyébként ez az ínyének is jó, edzi, könnyebben jönnek a fogak. ha úgy látod 1-2 hét után, hogy már nem akarja lenyelni egészben, akkor jöhetnek a kenyérfalatkák is. igaz ez igen lassú evés, de megéri.
2011. febr. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Majdnem hasonló a helyzetünk. A lányom 11.5 hónapos. 3340g-al született és most 7840g. Nagyon vékony, de hosszú, mert 75cm. Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy kenyérféléket adjak neki. Nálunk az a baj, hogy ugyanúgy két foga van, de legalább kettő jön neki egyszerre, ami miatt van, hogy napokig alig eszik. Mindent megeszik, de kis mennyiségben. Én bulátát és kölesgolyót adok neki, hogy tanuljon rágni. Ezeket szereti.

2011. febr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindent adhatsz neki amit főzöl. Attól jobban híznak is a gyerekek. Valamint szoktathatod a 3,5-ös tejhez. Reggel, este kakaóként ihatja a reggeli előtt, vacsora után. Krémtúró, kuki, keksz ilyenek lehetnek az étkezések között. Ne ragadj le a babykajánál(főzelék,üveges kaják), azok már nem neki valók.

Kitartást és változatosságot! :)

2011. febr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit raksz a főzelékbe(re)? Hús van benne? Olajat raksz hozzá, ugye?

A sima főzelék nem túl tápláló :( Persze nagyon jó a sok zöldség, de rakj hozzá húst vagy reszelt sajtot is mindenképp! + én úgy szoktam, hogy kicsit hígabbra hagytam és csipkedtem bele jó minőségű kenyérből kicsi falatkákat. Kicsit megázott és könnyen elnyammogta!


Reggel-este tápszerrel kevertem tejberizst pl. (rizspehellyel), tetejére kis fahéj, vagy bele egy kis gesztenye, de akár gyümölcs is mehet.

2011. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
reggelire Bundás kenyér és 1 bögre kakaó. Ebédre főzelék és valami hús, utána süti. Vacsorára spaghetit valamilyen szószal, vagy 1 szelet pizzát. Uzsonnára 1 szelet kenyér sonkával paprikával, paradicsommal, Tíóraira ugyanazt.Ha szereti a leveseket, valamilyen krémlevest. Azt bögréből is megtudja inni.
2014. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!