Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vizsgálattal/hol lehet...

Milyen vizsgálattal/hol lehet kideriteni, hogy fiam tejfehérje-tejcukor-laktóz érzékeny-e?

Figyelt kérdés
hol kell ezt kérni,vagy hol/ki csinálja?5hónapos a fiam.
2010. dec. 28. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Majd 2 éves kor felett lehet allergia-vizsgálatra vinni. Egyébként a laktóz az a tejcukor.

Addig annyit tehetsz, hogy ha bármilyen tünete van, akkor teljes mértékben elhagyod azt az élelmiszert, ami gyanús és ha tünetmentes lesz, akkor jó eséllyel allergiás/érzékeny.

Remélem 5 hónaposan még nem adsz neki tejtermékeket, viszont ha anyatejes akkor neked kell diétáznod, mert ezek átmennek a tejbe. Nézz utána a teljes tejmentes diétának, mert nem olyan egyszerű, mint ahogy hangzik. Pl. virsliben, péksüteményekben, májkrémekben, levesporokban stb is van tejszármazék, ezek is tiltólistásak.

2010. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.Semmit nem adok a gyereknek anyatejen kivül.Ha 2éves kor felett csinálják ezt a vizsgálatot,akkor sok anya honnan tudja biztosra hogy 4-5-6...xhónapos gyereke ezekre érzékeny?Csak csináltak akkor valami vizsgálatot nekik nem?Tudom hogy nekem kell diétáznom,mert sajnos már 2hónapja kell egy másik betegség miatt,és igy is alig ehetek valamit...
2010. dec. 28. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Vérvételből is meg tudják állapítani, mi most voltunk, de hál'istennek nem allergiás!Bár azt mondták, hogy az allergia teszt az biztosabb, mint a vérvétel!
2010. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.Azt megtudnád mondani ezt hol csinálják,és hogy kell e beutaló?
2010. dec. 29. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Milyen panasza van a babádnak?

Hasfájás-hasmenés vagy bőrproblémák?

Előbbi tejcukor (laktóz), utóbbi tejfehérje érzékenységre utalhat.

Valószínűleg úgyis azt fogja mondani a dokitok, hogy meg kell próbálni teljesen elhagyni az allergizáló dolgokat és ha elmúlnak a panaszok, akkor valószínűleg azokra volt érzékeny.

Az én babámtól 10 hónapos korában vettek vért allergia vizsgálathoz, de nem mutatott ki semmit, pedig tiszta kiütés lett a tejpépektől, túrótól, joghurttól és ki is hányta őket. Most 14 hónapos, teljesen tejmentes diétát tartunk, még kiflit sem kap, sem olyan felvágottat, amiben pl. tejsavó van.

2010. dec. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amúgy gasztroenterológián csinálják és kell beutaló, ráadásul 1-2 hónappal előre be kell jelentkezni.

Mi a Heim Pálban voltunk.

2010. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.Hasfájás is,hasmenés is,bőrproblémák is,a feje teteje már 2hónapja tiszta ekcéma,és semmit nem csinál vele a körzei doki,csak kenjem neki szteroidos krémmel,meg olajjal,amit max 1hétig lehet használni....amég kenem2-3napig jó,amint abbahagyom,újbúl kijön rajta,és ez megy 2hónapja..már beleuntam,elszeretném vinni hogy kiderüljön érzékeny e valamelyikre,sajnos igyis alig ehetek "miatta"valamit is,mert diétáznom kell helyette,mivel csak anyatejes,ha még a tejcukor-tejfehérje..stb ezeket is ki kell zárnom az "étrendemből",akkor komolyan mondom éhen halhatok...inkább abbahagyom a szoptatást,amúgyis szenvedünk vele 2hónapja,minden egyes szopinál üvölt mint a sakál....belefáradtam már ebbe...és senki nemtudja mitől....
2010. dec. 30. 17:04
 8/11 A kérdező kommentje:
újbúl-újból,csak elirtam,meg még lehet egy párat,csak ez szembetűnt nagyon,siettem
2010. dec. 30. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy veszel Milupa Pepti 1-es vagy Pregomin tápszert. Ezek vannak a tejallergiára, a Pregomin jobb, mert az laktó intoleranciára is van. Add neki 3-4 napig csak ezt, ne szoptasd. Ha javul, akkor sejted, hogy merre indulj, mi lehet a baj. Addig fejd le a tejet annyiszor, ahányszor szopizna és öntsd ki. Egyébként miért kell diétázod? Az én fiam is tejfehérje érzékeny és kb. 3 féle ételen élek már 7 hónapja...
2010. dec. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
azért kell diétáznom,mert epeköve(i)van 2hónapos kora óta,ami a nagyon magas koleszterin szint miatt alakult ki neki.Az a baj,hogy fejni sajnos nemtudok,csak max 30ml-t,azt is órákon át....de van tejem,csak fejni nemtudok sajnos,már mindent próbáltam,ez van,vannak állitólag ilyenek akik nemtudnak.Ezért előre rettegek mi lesz ha egyszer tényleg abba(kell)hagyom a szoptatást,tiszta csomó lesz a mellem....igyis van sokszor olyan,és én nemtudom úgy kimasszirozni,csak ő tudja úgy kiszopizni hogy nelegyen csomós...na mindegy,szóval fejni nemtudok sajnos.
2010. dec. 30. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!