Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki tejcukor érzékeny (laktóz...

Aki tejcukor érzékeny (laktóz intolerancia azt hiszem) az ihat kecske tejet?

Figyelt kérdés
Jó lenne,ha olyanok is válaszolnának, akik személyesen érintettek a témában.
2011. máj. 12. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudom,mi a hivatalos álláspont.

Személyes tapasztalat: én ittam frissen fejt,nagyon zsiros kecsketejet. Fájt utána a hasam,bár hasmenésem nem lett (tehéntejtől mindig van). Szóval nem tudom,lehet,hogy a zsír miatt fájt,lehet,hogy azt sem ihattam volna.

2011. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja és hozzá teszem,hogy én például savanyitott tejtermékeket tudok fogyasztani,attól nincs bajom.Van aki már a joghurttól,sajttól is nagyon rosszul van.

Egyébként most kiváncsivá tettél,utánaolvastam és közel azonos mennyiségben tartalmaz laktózt a kecsketej is,mint a tehéntej.

2011. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt honnan veszi valaki hogy a kecsketej nem tartalmazna tejcukrot?
2011. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi...:)

jó lenne, ha valaki tudna konkrétat írni, személyes tapasztalat alapján...

2011. máj. 12. 19:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Most mit akarsz? Leírták, ugyanannyi a laktóz (tejcukor) tartalma mint a tehéntejnek, így nem fogyaszthatnak.

Nyilván vannak, akik nem tartják be csak azért sem az orvos utasításait, és vagy lesz bajuk vagy nem.

Nekem két ismerősőm sem tartotta be, sőt lehülyézte a dokit,és ők megjárták.


Én szigorúan betartottam 2 évig és elmúlt, azóta is nyugodtan ihatok tejet, bármit. Nem egy nagy dolog betartani a diétás előírásokat. Plane hogy a boltok tele vannak laktózmentes termékekkel, inkább olyanokat fogyassz.

2011. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogy mit akarok?Hogy olyan válaszoljon, aki nem véleményt ír, hanem tapasztalatot, mint Te!Mert ma volt egy kis vitám, és nem hitte el nekem senki, hogy aki laktóz érzékeny, az nem ihat kecsketejet sem!
2011. máj. 12. 20:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Én írtam,hogy görcsölt a hasam tőle..
2011. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
oké, köszi.
2011. máj. 12. 20:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit a tapasztalotokhoz, hogy én két évig diétáztam, ez még 79-ben volt, úgyhogy akkor igen kemény dolog volt ez és az nem csoda, hogy fogyaszthatok tejterméket, de az igen ritka állítólag, hogy valaki fogyaszt és én megiszom a tejet.

Anyukám mondta Németországban végezték az utolsó vizsgálatot és azt mondták, semmi bajom, de úgysem fogok tejet-tejterméket fogyasztani többet,de mégis.

2011. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tartalmaz
2011. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!