Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha csokit, édességet eszem...

Ha csokit, édességet eszem akkor édesebb lesz a tejem is? És vajon a tejcukor (laktóz) mennyiség is nő benne?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Én fejem a tejem, mert a babám nem szopik, és ahogy elcseppen, bizony megmegkóstolom. De az íze nekem mindig egyforma, akármit eszem, akár fokhagymás lángost, akár nutellás kenyeret. A babámnak biztos jobb az ízérzékelése, mint nekem, mert én nem érzek semmi különbséget, pedig állítólag van...
2010. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem éri meg kísérletezni mert ha nem ízlik neki akkor meg nem fog szopni.

Maradj a szokásosnál, a babáknak fontos az álandóság és akár ízekkel is ki lehet zökkenteni őket.

2010. máj. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag az anyatejben lévő tejcukor miatt fáj a babák hasa...

Már én is gondolkodtam ezen...

2010. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

Isten ments, hogy túlzásba vidd a cukrozást! Adok neked egy linket, itt mindent elolvashatsz róla, hogy miért kellene tulajdonképpen "méregnek", de legalábbis veszélyes anyagnak minősíteni. Első olvasatra én is hitetlenkedtem, de az alapszintű anatómiai és élettani ismereteim eddig összecsengtek a leírtakkal. Elgondolkodtató...

[link]

Egyébként pedig igen, az elfogyasztott ételek íze részben átmegy a tejbe is. Én így specifikusan nem kóstoltam, de valószínűleg a sok édesség fogyasztása is érződik rajta. (Más kérdés, hogy ezzel mennyit ártanál a saját egészségednek - lásd a linkben).

Nem tudom, hogy a tejcukor mennyisége pontosan mitől függ, de arra kíváncsi lennék, hogy miért érdekel téged ez a téma. Úgy gondolod, valami baj van a tejed összetételével? Vagy ha édesebb lenne a tej, a babád jobban szopizna?

A tejcukor és a hasfájás között valóban van összefüggés, itt elolvashatjátok, hogy mi: [link]

2010. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Csak kicsit függ ide, de céklát ettem, és lányom rózsaszínűt pisilt---ennyit arról, hogy mi megy át a tejjel...

Amúgy én is sok csokit ettem, lányom hasfájós volt és nem kakilt. Abbahagytam a csokit, nem fáj a hasa és van széklete--hogy összefügg-e? Nem biztos, de ez van...

2010. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem eszem édességet, és kerülöm a cukros üdítőket. A tejem mégis nagyon édes.A picikém meg nagyon hasfájós, szóval én már nem értem, hogy akkor mi is határozza meg az anyatej édes ízét.Mitől ilyen "sűrített tej" édességű.

Pedig de szívesen megennék egy egész tábla Boci csokit...

2010. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!