Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Illik anyatejet felajanlani?

Illik anyatejet felajanlani?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam egy ismerosomtol, h az egyik kozos ismerosunk tehentejjel etetik a fiammal egyidos, 7 hetes babajukat, mert nincs penzuk tapszerre, es az anyanak nincs teje. Kicsit kiakadtam, mert hat a tehentej nagyon nem jo egy ilyen idos babanak. Nekem nagyon sok tejem van es a maradekot a csapba ontom minden nap, mert nincs hely neki. Arra gondoltam, hogy megkerdezem, nem-e kell nekik a felesleg, de kicsit aggodom, h nem-e veszi ki magat rossz neven es netalan megsertodnenek. Nem szeretnem megemliteni, h kitol hallottam, es az is lehet, h szegyenlik ezt az "allapotot" ( 20 ev koruli az anyuka, szoval eleg fiatal). Mit tanacsoltok megkerdezzem? Egyaltalan mas baba is ihatja az en tejcsim?
2009. jan. 26. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy próbát megérne a dolog szerintem, de ha elzárkóznak, ne erőltesd. Esetleg először gratulálj nekik, hogy babájuk született, kérdezd meg, hogy vannak, és aztán hozakodj elő a témával.
2009. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon szép gesztus lenne, és belegondolva hasonló helyzetben lennék, akkor én biztos elfogadnám,inkább minthogy valami kárt okozzak a babámnak a tehén tejjel.

3hetes baba anyukája:)

2009. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Persze, hogy más babának is jó a te tejed! Nekem nagyon sok volt, én adtam le az Anyatejgyűjtőbe, de egy ismerősöm naponta szállította át egy másik ismerősömnek a "felesleget", mert utóbbinak nem volt elég teje.

Ha aggódsz, akkor szerintem ne így direktbe kérdezz rá, hanem csak csacsogjatok egy jót, úgyis kiderül, hogy nincs tej és akkor felajánlhatod.

Ha meg nem derül ki, akkor te "panaszold" el, hogy sajnos ki kell öntened a felesleget, olyan szívesen felajánlanád valakinek csak nincs olyan ismerősöd, aki tejhiányban szenved.

2009. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem is nagyon kedves dolog tőled a felajánlás! Én is csak azt tudom mondani, hogy én nem venném sértésnek, sőt, jólesne a gesztus. Mindenesetre azt ne mondd nekik, hogy hallottál a rossz helyzetükről, hanem mondd meg nekik, hogy Neked sok tejcsid van és szívesen segítenél. Ha beszélsz a védőnőddel és írjátok az átadott mennyiséget papíron-persze vizsgálat után-még el is számolják. Én csak 1 hónapig tudtam sajnos szoptatni, bárcsak lett volna ilyen ismerősöm, mint Te....
2009. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szép dolog, hogy szeretnél segíteni és még meg is teheted...!

Szerintem a közös ismerősötök által könnyen nyélbe lehet ütni a dolgot (ahogy már előttem írta valaki: nem tudsz mit kezdeni a fölösleges tejjel, így kiöntöd...szerintem így harapna rá), ő könnyen közvetíthetne.

Én is adok le az Anyatejgyűjtőbe és egy barátnő ajánlott engem egy másik barátnőjének, hogy nekem van fölös tejem. Ugyanis sajnos neki már nagyon kevés, viszont még nagyon kicsi a baba. Így lett az én kislányomnak tejtestvére:)

Hozzáteszem még, nem ártana még elvégeztetned a szükséges vizsgálatokat! Nekem eleve ugye túl kellett esnem rajtuk az Anyatejgyűjtő miatt, de csak így merem nyugott lelkiismerettel továbbadni másik babának is.

2009. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze, hogy ihatja, ha egészséges vagy. Én is ajánlottam fel, amikor halottam, hogy egy ismerősünknek nincs teje. Örömmel elfogadták, kipróbálták , nem is volt semmi gond, de végül a háziorvosuk azt mondta, hogy már megszokta a kicsi a tápszert, nem kell neki a tej. :o( Azóta azt se tudom, hova tegyem a rengeteg fagyasztott tejet! Legszívesebben ezt is felajánlanám, de nincs a körömben több olyan babás akinek kéne!:o(

2009. jan. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia! nagyon rendes tőled!

de az is igaz, hogy még járna INGYEN anyatej az anyatejgyűjtő állomásról egy ekkora babának. csak az orvosnak fel kell írni!!!

de igazán szép gesztus ez tőled, lehet egy ismerős tejét szívesebben adnák a kicsinek, mint ismeretlenekét!

2009. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kész vétek a mosdóba önteni!

Én 9. hónapja vagyok tejadó, közel 90 litert adtam eddig. Ha neki nem kell beszélj a védőnőddel, az a pár vizsgálat nem vág földhöz, és anyagilag is egy kicsit segít. Nem értem akinek olyan sok van mirt fagyaszt le 40-50 litereket amit az övé nagyon valószínű nem fog megenni, aki meg rászoruló annak nagy segítség lenne. És ige 8 hónapos koráig annak a babának a tb kifizeti az anyatejet.

2009. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!