Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Áprilisban született babád...

Áprilisban született babád milyen nagy (cm, kg), hányszor alszik (mennyit) napközben, éjszaka szopik (iszik) még? Hol tart mozgásában?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A fiam márc. közepén született, kb. 9 kg és 72 cm (2 hónapja mérték, így ez csak kb.) Nappal egyszer alszik, 12:30-tól 14-ig. 5-6 körül ébred, akkor szopik egyszer majd visszaalszik. Bútorok mellett lépeget, ahol teheti feláll és így közlekedik, villám sebességgel mászik. Mutatja, hogy hol a lámpa, fa, hinta, apa, stb.
2010. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia.Kisfiam április 6-án született, 70cm körülvan, és olyan 8600g lehet.Rengeteg mindent eszik már.3 hónapos kora óta végigalussza az éjszakákat, nappal még 3szor alszik, délben hosszabban.Igazi energiabomba, egész nap jön-magy, kúszik, mászik, feláll, lépeget a bútorok mellett, és már kísérletezget azzal, hogy elengedi azt amiben épp kapaszkodik.Rengeteget dumál, kacag, igazi jókedélyű baba:)

A védőnő múlt héten mondta, hogy nem egy elveszett gyerek, már most látszik, hogy nem állnak jól a szemei sem:))

2010. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok, és a tied miket tud már?
2010. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam április 18-án született!

Hossza77 cm, súlya 7800 g, szóval egy hosszú baba.

Hátról-hasra és vissza fele is fordul, kúszik nagyon gyorsan, kutyázik, majd abból ül fel és tegnap az etetőszékbe fel is állt! Nagy a háttámlája és addig addig izget-mozgot, míg jó fogást talált és felhúzta magát és ott röhögött!

Alvás terén: este 8-tól reggel 7-ig alszik, most az utóbbi pár napban 1-szer kelt fel éjszaka a foga miatt, kapott egy adag tápszer és vissza is aludt. Délelőtt 9:30-tól 11-ig alszik, majd 13-tól kb 15:30-ig megint alszik.

Hozzátáplálással nem állunk túl jól, nem nagy evő 1 teljes adag tejpép, 1/3 üvegnyi univeres baba kaja, és tápszer 150ml vízhez 5 kanál tápszerpor. Univerből: alma-sütőtök, sárgarépa. Húsosat még most fogom próbálni, remélem arra jobban rákattan, mert azért csak jobb lenne már kiváltani 1-2 étkezést normális kajára, mint egész nap a tápszert igya.

Üdv egy 8 hónapos Kisfiú és egy 2,5 éves Nagylány Anyukája

2010. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Első, nagyon várt baba, 8 hónapos kislány, 78cm, 9 kg. Keveset eszik: csak délelőtt és délután, 1/4 banán vagy 1/3 üvegnyi főzelék. Tápszer (3 hete nincs már tejem)

100-120 ml, de csak este, illetve este 10-től hajnali 4-ig 2-3 óránként, és a napközbeni elalvásokhoz kevéske. Reggel 9-kor kel. Napközben 2x alszik, 1,5-1 órát. Mosolygós, sokat gagyog, ha kedve van tapsol, és integet, ha fel akarja hívni a figyelmet magára kiabálja:he-he, és integet mindkét kézzel.:) Nem mászik, csak pár centit kúszik, hemperegve éri el amit akar. Stabilan ül, de nem tud felülni, csak segítséggel. Mindenáron állni akar, és járni, de a gravitáció erősebb még nála:)). Folyton hintáztatja magát előre-hátra. Ha panaszkodik, akkor azt mondja: baba-baba-baba. Nem sírós, nem nyafogós, jól el van egyedül is fél-egy órát is, ha éppen nem éhes, álmos, vagy kakás(ezeket jelzi).

Ami mindig nyerő: a mobilom.:) Főleg rágcsálja.

Nagyon szereti, ha fotozzuk: megáll, mosolyog:).

Karácsonyra áttört az első két alsó fogacska, de még nem látszanak. Azt remélem, hogy ezek az éjszakai ébredések ezzel kapcsolatosak.

Minden babának és mamának jó egészséget és sok örömet kívánok!

2010. dec. 29. 17:43
 6/15 A kérdező kommentje:
Ma 8 hónapos.
2010. dec. 29. 17:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én voltam a negyedik válaszoló.


Hát akkor hasonlóak a babáink, csak nekem Kisfiú! Nekem is nagyon keveset eszik rendes kajából, de a tejpép és tápi az nagyon megy.

Mondjuk nekem egyik gyereknél se volt tejem, szülés után 2 héttel mindkettő tápszeres lett, mert egyik napról a másikra elment és sehogy se tudtam visszahozni.

Azt nem írtam, hogy a kicsinél már a 4. fog jön ki.

Az éjszakai felébredéseknek nagy köze lehet a fogzáshoz, a mozgásfejlődéshez, mert a Nagylányom, sokszor azért kelt fel éjszaka, mert például: felült és nem tudott visszafeküdni, amikor megtanulta hogyan is kell, az pár nap volt addig az éjszakák is nehezebbek voltak.

Vagy lehet valami kis betegség előjele, hogy éjszaka felébred, sok minden közrejátszat.

Boldog babázást kívánok Neked!

Boldog új évet!

Üdv egy 8 hónapos Kisfiú és egy 2,5 éves Nagylány Anyukája.

2010. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom április 14-én született. Pontosan nem tudom hány kiló, jövőhéten megyünk védőnénihez, de 8kg körül van.

Mászik, feláll és próbál lépkedni a bútorok mellett. Ő is sokat dumál meg visít, kiabál. Integet ha kedve van és mondja hozzá, hogy pápá. Imádja a karácsonyfát, nagy a boldogság ha oda visszük hozzá.

Nappal általában kétszer alszik, ritkán háromszor (csak ha délelőtt alszik, akkor estig még kettőt beiktat).

Éjjel...hát elég sokszor ébred, cicin alszik vissza.4 foga van, a Jézuska hozta a felső kettőt. Ezek hamarabb nőnek ki az áttöréstől számítva, mint az alsók.

Hozzátáplálással elég jól állunk, ebédre egy egész üveg babakaját megeszik (nálunk is az univer a nyerő, almaszósz/banánnal vagy análkül csirkehusival) a zöldségeseket nem nagyon eszi meg. húslevesből viszont szereti a répát, krumplit. 3xszopizik napközben plussz éjjel kismilliószor.elég sokat nyűglődünk és rémesen anyás, fél órára sem tudom lepasszolni, mert üvölt.

Tiétek nem anyás??

2011. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
5 napig korházban voltam Mikulási ajándékként.:( Nagyon féltem, hogy szeparációs szorongás lesz a következménye. Az apuka mindennap behozta 2x1-1 órára. Azelőtt szinte csak velem volt, de sokat vittem közösségbe. Karácsony óta fekvő gipszben vagyok itthon, a nagymamák kényeztették. Most mindig ölben lenne, de nem ülve, hanem belénkkapaszkodik és feláll. Nagyon kiegyensülyozott, vidám baba, aki ha valaki jön hozzánk, azonnal ő kezdeményezi az "ismerkedést". Szeretném, ha ilyen is maradna.
2011. jan. 1. 19:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom apr29en szuletett 2750gr most 8700gram mosojgos vidam baba mar tud tapsolni kis segitseggel mar fol is all maszni meg nem igazan tud de probalkozik
2011. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!