Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártalmas a bébikomp?

Ártalmas a bébikomp?

Figyelt kérdés
Szeretnék a babámnak bébikompot vásárolni. Nagy ellenzője vagyok, most viszont kaptunk próbára egyet, és tök jól elvan benne a babó. 8 hónapos a lányom. Hasra fordul, vissza még nem tud (inkább csak nem akar). Még nem kúszik, nem mászik. A lábacskáit még nemnagyon használja. A kompban viszont jól elücsörög, néha lök rajta egy picit, de nem akar benne még menni... Nem tartanám benne egész nap, csak jó, hogy valami egy kicsit leköti.
2009. jan. 26. 13:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%

Igen ártalmas. Legalábbis ezt olvasni mindenhol. Az én 8 hós lányomnak is van, fél éves korától használjuk. Nem ül benne egész nap, de egy elfoglaltságnak szerintem jó. Elősször csak hátrafelé tudott menni, most már mindenfelé. Emellett forog, mászik, egyedül fölül és napok kérdése és állni is fog. Nem vettem észrte lemaradást a fejlődésébe, mert kompot is használunk.

Most biztos leszedik rólam a keresztvizet, de ez az én véleményem.

2009. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Ennél is megoszlanak a vélemények mint a cuminál...

Én most vettem elő 9 hónapos babámnak és nagyon imádja. Nekem mondjuk már felül egyedül, mászik, és már egyszer szombaton felállt az ágyában. A komp nagyon tetszik neki, és szerintem ha benne van naponta párszor semmi baja nem lesz. Én a nagynál is használtam, igaz ha jött a védőnő el kellett dugnom mert mindig ellenezte.

2009. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem. Mi most a 2.csemeténél használjuk és tetszik neki. :O)

Biztos jót tesz,legalább a baba sem unatkozik viszont megtanul közlekedni és erősödik a kis lába. Talán ennek köszönhetően tanult meg a középső gyerekünk előbb járni.

Szerintem jó dolog.

2009. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%

Szió!

Én úgy tudom, hogy főként a gerincük miatt káros a babákra nézve, ami majd csak később jelentkezik náluk.

Egyébként az egyik ismerősünk babája használja és bizony nem hajlandó mászni, mivel nem látja értelmét. Pedig a baba fejlődésében elengedhetetlen ez a mozgásforma (én úgy hallottam, hogy akár a beszéd megtanulásával is kapcsolatba lehet hozni a mászást). Járni is lábujjhegyen jár, mert a kompban úgy hajtja magát.

Biztos, hogy sokan - főként a mi generációnk - ebben nőttek fel, de szerintem a babák mozgása jobban fejlődik, ha nem ebben töltik idejük nagy részét. Az, hogy naponta fél órát tölt benne, nem hiszem, hogy komolyabb problémát okoz.

2009. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem sem káros. Bár mindenki ezzel riogatott. 11hósan elindult.
2009. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Én csatlakozom az elöttemszólóhoz!Nagyon fontos,hogy ne maradjon ki a kúszás,mászás a babáknál.Ezeknek a mozgásoknak a kimaradása okozhat diszlexiát,diszgráfiát és különböző kordinációs problémát.Tehát a komp használatánál ezekre oda kell figyelni.
2009. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Bocsi, hogy csak bemásolom egy másik topicból, de nincs időm ezt leírni mégegyszer:


A babák lábán lévő izmok izomtónusát az idegrendszer szabályozza. Amikor a központi idegrendszer "úgy tartja jónak" a baba feláll, majd járni kezd vagyis a baba érett arra, hogy álljon, a boka és a többi ízület a megfelelő izomműködés mellett képes ellátni az álláshoz szükséges funkcióját, a függőleges testhelyzetet, a súly megtartását. Ezzel egyidőben elkezdődik a lábon lévő boltozatok kialakulása.

A kompba olyan babákat szoktak tenni, akik még nem tudnak állni rendesen, a járásról már nem is beszélve, hisz ha ezeket tudna, akkor nem tűrné meg a kompot maga körül.

Ha baba még nem tud állni, akkor még nem alkalmas az állásra, az idegrendszer nem képes a lábon lévő izmok izomtónusának beállítására, tehát terhelés hatására a csontok, ízületek deformálódnak. Ha a láb ízületei deformálódnak, akkor a megváltozott mechanikai viszonyok miatt következik a térd, a csípő és a gerinc deformálódása logikusan. Ez persze nem azt jelenti, hogy nyomorék gyerekek lesznek a kompot használókból, hanem "csak" annyit, hogy sokkal nagyobb esély lesz mozgásszervi betegségek összeszedésére.


A kérdés adja magát: miért is vannak még mindig forgalomban?! A válasz rendkívül egyszerű: túl nagy üzlet van benne. Ahhoz, hogy egy ilyen játékot betiltsanak nem elég pár orvosnak leírni a véleményét és a tapasztalait. Két csoportban kellene vizsgálni a gyerekeket és az eredményeket összehasonlítani. Ha egy orvos odamegy egy anyukához és arra kéri, legyen szíves a gyerekét belevonni egy ilyen vizsgálatba, elmeséli anyukának, hogy a komp káros hatásának bebizonyítása lenne a cél, akkor melyik lenne az az anya, aki hagyná, hogy kompozzanak a gyerekével?! Ez nem járható út sajnos...


Az én babám most pont abban a korban van, hogy elkezdhetnénk a kompozást. Biztos vagyok benne, hogy nagyon tetszene neki, mégis keresek neki egy másik játékot, egy olyat, amiről biztosan tudom, hogy nem káros. Rengeteg a lehetőség, ezernyi játék van a piacon, miért választanám pont azt, amiről tudom, hogy nem tesz jót?!

2009. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én sem gondolkodnék komp vásárláson ha a lányocskámtól el tudnék mozdulni, de nem ez a helyzet. Komoly sírással járnak a legegyszerűbb teendők is ha otthagyom a kiságyban. Szóval az a 15-20 perc amíg elmüttyög mellettem az is nagy dolog számomra. Ha meg majd kicsit mozgékonyabbak leszünk, kúszunk-mászunk akkor elajándékozzuk valakinek a kompot és megtanulunk magunktól járni... :-)

2009. jan. 26. 15:19
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Próbáltad már a dönthető etetőszéket? Nálunk ez jött be. Igaz, ez sem tesz jót a hátának, de mégsem annyira káros, mint a komp. Beültetem magam mellé, míg főzök, közben játszik valamivel és dumál nekem. Érdemes kipróbálni :D
2009. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az etetőszékben kb. 5 percig van el... :-)

Már mindent kipróbáltam kivéve a kompot. Az én pinduromat iszonyat nehéz lekötni, komoly meló.

2009. jan. 26. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!