Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves lányom fogai (...

1,5 éves lányom fogai ( felső2) kezdenek szuvasodni. Mit tegyek? Mossuk öket minden este. Cumizik és sokat de nem tudom elvenni tőle.

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg fogorvost. orvostudakozo.hu-n. Ingyenes.
2010. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mutasd meg egy fogorvosnak, majd ő megmondja, mit tegyetek. Attól, hogy cumizik, nem romlik a fog, csak ha cukros lében ázik.

Mossátok addig is minden étkezés után.

2010. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne etesd cukrossal és ne csak este mosd neki.
2010. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne használj cukrot, a teába se,szüntesd meg a csokit,kekszet.Édesítő.És akkor talán kibírja fogváltásig.
2010. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a teában van neki cukor ha issza de nem sok.. este iszik inkább teát és van hogy azon alszik vissza,,
2010. dec. 29. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Na pont ez a baj. Este és éjszaka csak és kizárólag vizet adj neki, akkor szigorúan felejtsd el a cukrot. Éjjel romlik leginkább a fog.
2010. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bizony, este már ne adj neki cukrosat, mert a kevés cukor is cukor, és abban a cukros löttyben ázik egész éjjel a foga!

Pont emiatt szuvasodik neki.

2010. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam is másfél éves lesz, neki egyenlőre szépek a fogai. De én szigorúan betartom, hogy fogmosás után már semmi nincs, csak víz. Sem édesség, sem egy falat akármi, sem tea. Szerintem erre figyelj nagyon. Mi is csak este mosunk fogat egyébként. Ja, és cumizik is, de csak alváshoz használja, illetve az elalváshoz. Állítólag, ha picit kezd csak elszíneződni a fog, akkor le lehet csiszolni egy picit, és elmúlik a szuvasodás. Vidd szerintem fogorvoshoz.

2010. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!