Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthából mihamarabbi kigyógyul...

Náthából mihamarabbi kigyógyulás? Vmi jól bevált módszeretek lenne?

Figyelt kérdés
8,5 hós kisfiam 4 napja náthás. Hiába fújom az orrát Sterimarral és szívom neki, szinte semmi javulás. Coryzaliát, Oscillococcinumot is próbáltuk. Vagy ez ebben az időben, mármint így télen normális dolog?
2010. dec. 29. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én vettem baby luuf balzsamot és még Cebiont is adtam neki és persze szívtam az orrát, amikor csak szükséges volt. Nálunk kb. 7 napig tartott. És átlátszó volt végig a váladék az orrában.
2010. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális! Orrsprézd és orrszívózd csak szorgalmasan, 1-2 nap és meglátod kezd majd felszakadni a váladék az orrából!
2010. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bevált módszert nem tudok, de az én 13 hósom is benne van szenteste óta. (Természetesen 24-én éjjel lett lázas :-) A gyerekorvos nem is írt fel semmit, azt mondta, ezzel meg kell birkózni a gyerek szervezetének, ha nagyon köhögne, akkor vgyek neki vény nélküli köptetőt és köhögéscsillapítót. Tiszta volt a tüdeje, nem piros a torka, "csak" folyik az orra és köhécsel. Stodalt fogok venni neki holnap, nekünk is az szokott beválni, és megkérdeztem, neki is lehet adni.

Akkor kell visszamennünk, ha újra lázas lesz.

2010. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

SZia! AMi nálunk nagyon segített az Aerius oldat, vagy Zyrtek. MIndkettő recept köteles, orvossal beszéld meg, de tulajdnoképpen annyiban segít, hogy csökkenti a keletkezett váladékot, segíti az alvást, mert visszahúzza a madnulák, garat duzzadtságát. Ha kevesebb a váladék, kevesebbet kell szívni is, kisebb a kockázata a szövődményeknek (fül, homloküreg), és hamarabb gyógyul a nátha.

Remélem nekünk nem lesz most rá szükségünk, de ezek egyikét nagyon tudom ajánlani.

2010. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor marad az orszi porszi, amit nagyon utál :((
2010. dec. 29. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:
A babámnak 2 hétig folyott most az orra.Sem a Sterimar, sem az orrszívó nem segített, csak az orrcsepp, amit a doki felírt, és a Baby Luff, amivel reggel-este kentem a hátát és a mellkasát.
2010. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
HOmeos szerekkel egyutt nem ajanlott a Baby Luuf, mert az eros kamforos anyag uti a homeos szerek hatasat. A Coryzalia jo, de az Oscillococcinum felesleges, nem nathara van kitalalva. Stodalt adhatsz neki, ha kohog is. Koptetokent es kohogescsillapitokent is hasznal. En meg szinten cebiont adok neki, de azt egesz telen. Orrszivas utan Nasivin is ajanlott. Telen esetleg meg adhatsz neki echinaciat is immunerositonek. 1 hetig adod, aztan 1 het szunet. Ebben a korban meg sajnos tobb ido kell a szervezetnek a regeneralodashoz. Sinupretet szoktak meg ajanlani (nyakoldo hatasu), de azt megintcsak nem szerencses homeos szerekkel egyutt adni. Es ne felejtsd el azt sem, hogy a homeos szerek eloszor erositik a tuneteket, aztan javitjak. Jobbulast a picurnak, kitartast neked! Azert ha lazas vagy nagyon kohog keresd fel a dokitokat.
2010. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2010. dec. 30. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!