Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az nagyon gáz, ha nem tudok...

Az nagyon gáz, ha nem tudok venni a babámnak tanulókutyust, meg egyéb kézségfejlesztö játékokat? Persze nem azt jelenti, hogy egyáltalán nincs játéka, csak kevés.

Figyelt kérdés
sajnos nem telik rá,párom nem dolgozik,sajna munkanélküli,anyaságim nem sok minden,ott a kölcsön stb.kaja,pelenka,stb.sajna,a nagyszülökre nem számithatok,eggyik jobb,mint a másik,hagyjuk is.örülök ha max.szülinapra meg karácsonyra vesznek vmit,de akkor se azt veszik ami kéne.
2010. dec. 29. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el ez nem gáz, ha a babád a szeretetből és törődésből a szüleitől a maximumot kapja, szerintem ezek a leg fontosabbak, nem a tanulókutya meg a szuper játékok! Ezek javarész most divatdolgok, de épp ojan okos és értelmes lesz a gyermeked ezek nélkül is!!!

Nekünk pl. nincs ilyen beszélő állatkánk, inkább én ülök oda a gyerekeimhez és olvasok nekik mesét és játszok velük!

2010. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
..olyan...bocsi :S
2010. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor te gyerek voltál volt tanuló kutyusod? Mert szerintem a többségnek nem. De nekem tuti nem, és felnőttem sikeresen. Sőt! Van 3 gyermekem, és nincs tanuló kutyusuk. Van játékuk, mesekönyvük, kifestő, és foglalkoztató könyvük, esznek minden nap zöldséget vagy gyümölcsöt, és van villany és fűtés. És kapnak sok szeretet és törődést. És képzeld! Kiegyensúlyozottak és boldogok, sőt mi több,egészségesek is! És ez engem elégedetté tesz.
2010. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi,amugy igen arra gondoltam én is,hogy nem e okoz valami elmaradást,ha nincs meg valamilyen kézségfejlesztö.persze foglalkozom vele amikor tudom,csak lehet könnyebben tanulna dolgokat ha lenne ez,meg az.de mindent ugye lehetetlen megvenni,mert van ezerféle csecsebecse.
2010. dec. 29. 21:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen is megvoltak a gyerekek ilyen idióta "készségfejlesztő" játékok nélkül is. A média elhitetik a szülőkkel, hogy szükség van rá, különben hülye lesz a gyerek. Igazából azért lesz hülye a gyerek, mert a szülők kevesebb gondot fordítanak arra, hogy igazából fejlődjön a gyerek és elintézik azzal, hogy ha ilyen játékot vesznek nekik akkor már okos lesz. Készségfejlesztő játékot te magad is kitalálhatsz pénz nélkül. Csak türelem és odafigyelés kell és sok-sok szeretet.
2010. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Megvehetném, de nem teszem. Most pontosan nem is tudom, mikre tanít ez a kutyus, csak sejtem, de majd én megtanítom a gyerekemnek hol a keze, lába, stb. És bár viccesen nézhetek ki, de könyvnézegetés közben én utánzom neki az állathangokat, így tanul meg mindent. Egy db ilyen "szuper" játéka van, nagy ívben tesz rá, talán egyszer játszott vele. Van rongybabája, azt nagyon szereti, vannak kockák, ilyesmik, egyik sem nagy szám, mégis annyira jókat játszunk, mondókázunk, énekelünk. Egyébként szerintem sok szülő a maga megnyugtatására vesz ilyeneket, hogy "igen, a gyerekemnek meg tudtam venni ezt is....". Nem ez a lényeg, hidd el, nem ezektől fejlődik igazán egy kisgyerek. Szerintem. (persze, ez csak az én véleményem)
2010. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a készségfejlesztő játékok csak pénzlenyúlások. Csak ma divat azt mondani,hogy jót tesz a gyereknek!

Egy kicsi a szüleitől tanuljon meg beszélni,játszani,ne egy "tanuló"-nak nevezett játéktól.

A járássegítő is egy ostobaság,mégha sokan hasznosnak is mondják. Attól,hogy tologat valamit maga előtt, nem tanul meg sem önállóán járni,sem elesni. Ha hagyod a bútorok mellett lépegetni,akkor hamarabb fog önállóan járni..

Tapasztalatom szerint a gyerekek a szuper játékokkal nem játszanak,egy tejfölöspohár vagy flakon érdekesebb nekik.

Ne bánkódj,hogy nem tudsz venni neki drága játékokat. Nagyanyáinknak még ennyi játékuk sem volt,mégis tudtak játszani.

2010. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, a gyerekek sokszor a leg egyszerübb dolgokkal tudnak a leg jobbat játszani, példa rá az én 2 gyerekem!

Van sok játékuk, de mindig az a leg izgalmasabb amit pl. a konyhából elcsórnak, egy olyan dolog ami igazából nem egy játék. Sok megvett dolog csak a polcon porosodik.

Készségfejlesztőt te is ki tudsz találni, tényleg lehet kreálni házilag is sokmindent!

2010. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ugyan!mi is simán felnőttünk ezek nélkül és fejlődtünk rendesen.ne aggódj, a játékgyártó cégek ezerrel súlykolják belénk, hogy minden (és persze a legdrágábbak) kellenek a babának, csak akkor vagy jó szülő ha megveszed neki stb.baromság.egyébként 2 fiam van, vettünk nekik párszor jó drága játékokat és mindkettő hetekig simán eljátszott a dobozával, a játék nem volt olyan érdekes.a kreativitás fejlődése nem a legmodernebb dolgokon múlik:)
2010. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudom, milyen készségeket fejleszt, pedig az egyik barátnőm kisfiának szinte a teljees FP szortiment megvan.

Nekünk az egymásba rakható kockák (kaptuk) és a telefon (Mikulás hozta).

A fiamnak sok játéka van, sokat örököltünk, kb. a 3/4-ét kapta. Mégis szinte egész nap a sima pöttyös labdával, az építőkockával, és a mesekönyvekkel van elfoglalva, igazság szerint azok az egyetlenek, amikre nem sajnálom a pénzt.

Egy szó mint száz, ha odafigyelsz rá, kitalálsz neki meséket, a körülöttetek lévő tárgyakből játékokat varázsolsz minden a legnagyobb redben lesz.

2010. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!