Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig lehet kint...

Mennyi ideig lehet kint hagyni a babát ilyen hidegben?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos. Hozzászokott, hogy a napközbeni 3! órás alvás mindig kint van a teraszon a babakocsiban. Örültem neki, mert így végre kialussza magát és nem nyűgös egész nap. Most viszont, ezeken a hideg napokon bajban vagyok, nem tudom, hogy mitévő legyek.

Alaposan felöltöztetem, dupla overált kap, alatta normál öltözéket. Sapka, mindkét overál kapucnija és kesztyű. Van egy nagyon meleg igazi irha bárányszőr bundazsákunk, abba bezipzározom, tulajdonképpen csak a pofija van kint. A babakocsi kupoláját felhúzom, hogy az is védjen. A teraszon is tető alatt van, kicsit védett hely, de ott is -5 fok körül van. Félek, hogy megfagy az orra vagy a pofija. Nem tudom, olyan parázós vagyok, de a hajléktalanoknak is elfagy a szabadon lévő végtagjaik, nem? Ne nevessetek ki, de tényleg félek, hogy baja lesz. Ja, a pofiját is bekenem popsikenőccsel. Eddig 1 óra elteltével behoztam, valamennyire óvatosan kinyitottam a ruháját, de mire felébredt, csorgott róla a víz. Tegnap az egyik szobába betoltam, rányitottam az ablakot, 9 fok lett a szobában, alig tudtam visszafűteni.

Az lenne a jó, ha kint lehetne hagyni 3 órán keresztül!

Hagyta már kint valaki több órát a babáját? Igazság szerint csak az arcát éri ez a hideg. Vagy a hideg levegő belélegzése is ártalmas?


2010. dec. 30. 12:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Beraktam a feje mellé egy hőmérőt a kupola alá, az most + 4 fokot mutat.
2010. dec. 30. 13:01
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Az én picurkám (8 hónapos) is kint alszik 2 órája, nálunk most -9 fok van. Nem tudok mást tenni, mert bent nem alszik olyan nyugodtan mint kint a friss levegőn. Amikor a lakásban altatom akkor folyton felébred, nyöszörög, nehezen tudom vissza altatni és délután jön anyukának a jól "megérdemelt" hiszti mert ugye nem aludta ki magát.... :)))) Ha jól fel van öltöztetve akkor nem fog megfázni nyugi. :)

2010. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk az orvos azt tanácsolta,hogy -5 fok alatt rövidebb ideig -tehát nem órákig- lehet kint a kicsi.Megfázni nem fog,hiszen be van öltöztetve,de a hideg levegő folyamatos belégzése nem tesz jót a tüdejének.
2010. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi dokink azt mondta, hogy ha nincs szél, vagy köd, nyugodtan kint lehet, csak tegyek fel esővédőt, hogy benntartsa a meleget.

Ha a babakocsiban +4 fok van, akkor nyugodtan kint hagyhatod, nagyon jót fog aludni:)

2010. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, megnyugtattatok.:)

Kint hagyom ameddig csak alszik. Ráadásul délután vendégek jönnek, szeretném ha kipihenné magát előtte. Nálunk is szóról szóra ugyanaz a helyzet mint az első válaszolónál, mintha én írtam volna.:)

Úgy látszik beleheli maga körül a levegőt, mert már 6 fok van a kocsiban! Jó lesz ez így biztosan. Gondolom így a belélegzett levegő sem mínusz fokos, ebből sem lehet gond.

2010. dec. 30. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is kint alszik napkozbe. Babakocsi aljat kibeleltem baranyborrel, jol beoltoztetem es rateszem az esovedot, meg egy gyolcspellussal letakarom a nyilast, igy nem megy be kozvetlen eles levego. Most is kint van es a babakocsiba plusz 9 fok van.
2010. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia Kata!Te vagy az,megismerlek az irásodból,no én ki vagyok te drága?????????????:)
2010. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hónapos és mindennap kint van az erkélyen. Ott tud jót aludni. Eddig 12-től 15-ig volt kint, de mióta ilyen hideg van csak 13-tól 15-ig. Én is nagyon beöltöztetem és a babkocsira felteszem a szúnyoghálót, ami alá pelust teszek.
2011. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!