Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor röntgenezték?

Hányszor röntgenezték?

Figyelt kérdés

olyan anyukák válaszát várnám akiknek a babáját, kisgyermekét sokszor kellett röntgenezni. Az én kisfiam 2,5 éves, és az elmúlt egy hónap alatt háromszor röntgenezték meg a kobakját mert mindig olyan kis szerencsétlenül esett.

Ha hozzáértő olvassa kérdésem, ő válaszát is várom, hogy mennyire nagy "adagot" kap ilyenkor a szervezet, és a későbbiekben lesz e valami káros következménye. Mert gondolom nem jó a sugárzás a szervezetnek.


2010. dec. 31. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat 1 hónapos koráig 3x is röntgenezték. Olyan szomorú voltam, hogy egy ilyen pici kislányt már ekkora sugárzás éri. De hát sajnos nem tudtam mit tenni, ki kellett, hogy vizsgálják. Én is kíváncsi lennék, hogy ez mennyire károsította szegényt.
2010. dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szia!


és most mennyi idős a picúr? miért kellett röntgenezni?

2010. dec. 31. 08:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Most lassan 4 hónapos, és először egy hetesen kellett, mert a gyerekorvos beküldött minket a gyerekkórházba, mert úgy vélte van valamilyen fertőzése, és a röntgen kimutatta, hogy van egy féloldali tüdőgyulladása. Aztán egy hétig "nyaraltunk" a kórházba, majd meggyógyult, aztán rá két hétre kontrollon bent tartottak megint, mondván nem gyarapodott eleget, és mégegyszer megröntgenezték, de nem sikerült a kép, így mégegyszer :-(

Hát röviden ennyi.


Honnan potyogott le a kisfiad?

2010. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
futkároztak tesóval a nappaliban, és elcsúszott, és a kisasztalának az élébe ütötte be a fejét, lett rajta egy hatalmas púp azért ijedtem meg. Sajnos nem tudja az ember, hogy mikor csinál jót, ha beviszi és röntgen vagy ... azelőtt meg a nagyinál a radiátort fejelte le..
2010. dec. 31. 08:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Ajajajj...de nem lett végül komolyabb baj? Igen, nem lehet tudni, mikor tesz jót.
2010. dec. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A koponya röntgen során tizedmásodpercig se tartó sugárzás éri a beteget, a mai modern eszközökkel egy teljes test CT vizsgálat is csak 8-10 mp-ig tart (már mint a besugárzás része).

Egy átlagos RTG vizsgálat során kisebb dózis éri a beteget, mint az átlagos földkéreg sugárzás. A földkéreg sugárzás miatt évente kb. 0,5 mSv sugárterhelés ér minden embert. A RTG asszisztensek ehez kapnak a berendezéstől még évente kb. ugyanennyit. Ennek a 40 szerese az egészségügyi határérték, ami azt jelenti, hogy ha valaki 40 évig dolgozik RTG erendezés mellett, akkor kap akkora terhelést, ami már kimutatható.

Magyarországon jelentősen túl van biztosítva a sugárvédelem.

2010. dec. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szerencsére nem lett probléma:)

jaj az utolsó válasznak nagyon örülök, és megmondom őszintén azért is mert a röntgenassz. ijesztett meg, hogy mégiscsak röntgenről van szó. Ellenben az orvos azt mondta hogy több sugárzás ér minket a mindenapokban, amiről nem is tudunk.

Örülök a válasznak és nagyon köszönöm!


(azért mostmár nem szaladunk minden koppanásnál dokihoz:))

2010. dec. 31. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 évesen nagyon beteg volt, 5ször röntgenezték 1 hónap alatt. ebben volt egy olyan, hogy nem engedte, rúgkapált meg minden, és a 3dik röntgenkép sikerült. Na akkor én mondtam ha ez nem sikerül, akkor nem engedem még egyszer. Aztán beszéltem a dokival, hogy ez a nagy adag mennyire káros. Válasza majdnem szó szerint ez volt:

"de igen káros, hisz sugárzás, de az életben annyi minden káros még , amit muszáj azt muszáj. De higgyem el van olyan gyerek itt akit minden nap röntgeneznek egy ideje, ha annyira borzasztóan káros lenne, úgysem engednék, szóval nyugodjak meg"

Megnyugodni nem nyugodtam meg mondjuk, mert tényleg csak sugárzás, de tényleg nincs mit tenni.

Én azt mondom mindenféle röntgen nélkül is rákosak leszünk, meg azok lesznek, valaki meg egész életében szennyezi magát és kutya baja. Szerencsén múlik az egész. Én ezzel rendeztem le magamban a dolgot.

2010. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. dec. 31. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!