Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 2 hetes, masfel napja...

Kisfiam 2 hetes, masfel napja nem tud kakilni, faj a pocija is nagyon. Nem tud aludni sem, pedig latszik rajta mennyire almos. Most tobb tapszert kap mint anyatejet, mert egyre kevesebb van sajnos. Lehet ez a gond? Mit lehet csinalni a szorulassal?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 21:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, es a torne sem segit.. :(
2010. dec. 31. 21:52
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél édesköményt a gyógyszertárban, főzz belőle teát és itasd meg vele. De gyorssegélynek az is jó, ha lázmérővel kicsit ingerled a végbelét, az is szokott segíteni.
2010. dec. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a kislányomnak megy nehezen a dolog. Mi lázmérővel szoktuk picit megpiszkálni a popsiját és az segíteni szokott. Nem mondom, hogy rendszeresen ezt kell csinálni, de mi néha-néha szoktuk, aztán beáll a rend. Egyébként érdemes erről a gyerekorvossal beszélni.

2010. dec. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges teáztatni ilyen kicsinek szerintem. Nálunk is ez volt a gond és a tápszerváltás segített. A Humana tápszertől szorulása volt, a Beba Start-tól ment a hasa. A Milumil vált be végül. Tény, hogy az anyatejes babák nem küzdenek ennyit a kakival, de nekem sem volt elég tejem sajnos. Segített, hogy szoptatás után még fejtem is akár éjszaka is.
2010. dec. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az édeskömény teával is vigyázni kell, mert nem mindegyik babának használ. Van olyan, amelyik babánál épp hasfájást okoz vagy fokozza a már meglévőt. Nálunk ez volt sajnos... :(
2010. dec. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
nagyobbaknál 1 kanál olivaolaj segít ezen a gondon, de ilyen picinél nem tudom. esetleg egy nagyon pici olaj.
2010. dec. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Vegyetek egy szélcsövet. Én mindkét gyereknél használtam, hidd el nem tud rászokni, viszont megkönnyebbül. FEldugod a csövet kb. másfél centire és forgatod, forgatod, vagy hogy akár egy percig is. Közben a vékony csövön majd hallod ahogy jönnek a pukik és kibuggyan a kaki is. Az én lányom 10 hetes épp pár perce szélcsöveztem mert egész nap láttam rajta, hogy kell de nem ment és most újra felébredt rá. Megcsöveztem, kakilt szépen és most nyugodtan alszik. Patikában pár száz forint. Dokim szerint is mindennél hatásosabb, a tea konkrétan egyik gyerekmnél sem ért sz@@@@rt sem.
2010. dec. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, a Humana nálunk is szörnyű szorulást okozott. A Mildibé egész jó ilyen téren.
2010. dec. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A Milumil HA Start Optima tápszer jó. Van Milumil Komfort tápszer is, ami szintén hypoallergén és kimondottan hasfájós, szorulásos babáknak van.
2010. dec. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy szélcső vagy lázmérő. Bedugod a végét, körkörösen megmozgatod, ezzel ingerled a záróizmokat - ez tutira kakit eredményez.

Egyébként meg cukros kamillatea is segít a kakiban, de ezt nem szabad folyamatosan adni, csak 3-4 naponta, mert hosszú távon szárítja a beleket, és pont székrekedést okoz ezzel.

2010. dec. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!