Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell elkezdeni a szobati...

Mikor kell elkezdeni a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
Egy nem túl régi kiadású babaápolásról szóló könyvben az írónő azt írta, hogy viszonylag későn 14 hónaposan kezdte el szobatisztaságra nevelni a gyermekét. Eléggé tapasztalatlan vagyok, (első baba, 13 hónapos)de úgy gondolom, hogy egy kicsit korai. Vagy nem? Szerezzük be 1 bilit?
2011. szept. 29. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne!!!

2,5 éves kor körül bőven ráérsz!

2011. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor a gyereken látod, hogy érett rá. Nem kell felülni az ilyen írásoknak! A gyerekek nem egyformák, ki ekkor, ki akkor érik meg erre is. De hogy 14 hónaposan késő lett volna, azt kétlem! A záróizmok akaratlagos szabályozása bizony komoly idegrendszeri érettséget kíván meg. Egy épp hogy 1 éves erre még képtelen! Lehet, hogy ráültetik a bilire és néha épp akkor pisil vagy van a pelus nélküli neveléses dolog, de ezek messze nem jelentenek szobatisztaságot! A szobatisztaság azt jelenti, hogy a kicsi képes bizonyos ideig visszatartani az ürítést... Ezt olvasd el és ezeket tartsd szem előtt majd, ha itt lesz az ideje: [link]
2011. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tesóm fél éves korában vett bilit unokaöcsémnek. Ne azért, hogy használja... egyszerűen, ott volt a szobába letéve és mikor játszottak tesóm elvétve odanyúlt a bilihez és mondta unokatesómnak, hogy milyen szép ez a bili, majd idővel te is használni fogod, elmagyarázta neki, hogy mire jó, etc.

Másfél évesen unokaöcsém szobatiszta volt.


Neki ez bejött, de ismerősénél pl. nem.

Én is kifogom ezt próbálni majd a lányomnál, hátha...

2011. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
majd 2 éves kor után
2011. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első szülinapjára kapott egy bilit is. Eleinte csak játék volt. Majd olyan 18 hónapos kora után jelezte ha pisilni vagy kakilni kellett, de mire a bilire ültettem volna, már a pelusba engedte. Aztán jött a nyár, júniusban volt 20 hónapos, és nem egészen 1 hét alatt teljesen szobatiszta lett nappalra.

Te látod rajta hogy mennyire érett. Sosem erőltettem, volt hogy ruhástul ráült és játszott rajta, vagy a babáját/maciját tette rá. Hagytam, had ismerkedjen vele. Fürdés előtt olykor pelus nélkül ráült ha akart.

Bilit beszerezhetsz, de maga a szobatisztaság még ráér. Max ismerkedik vele.

2011. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!