Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A füle mögött nagyon száraz,...

A füle mögött nagyon száraz, sárgás a bőr, érzékeny is neki. Mit kenjek rá? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen néha még mindig a füle mögött!Mikor először vettem észre, megmutattam egy gyerekorvosnak (ügyelet,mert nagyon levedzett neki, kaparászta) és azt mondta vagy gomba, vagy baktérium ?! ÉS írt kétféle kenőcsöt! ?! Nem igazán értettem, hogy hogyhogy nem tudja melyik!Na mindegy!


Szóval én arra jöttem rá, hogy ha jó alaposan megmosom (én csak oda gyógyszertári fürdetőt használok,azóta)És mindig nagyon figyelek hogy szárazra törüljük, akkor nincs ott semmi!


De mondom a doki mást mondott!De mi ezt így kitapasztaltuk és azóta nem olyan!13 hós a lányom!

2011. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Néha én is észrevettem ilyen szárazságot a fiam füle mögött, pedig mindig rendszeresen mossuk neki ott is.

Ha szárazabb a bőre ott, akkor fürdés előtt kb.1 órával beolajozom neki, aztán fürdés után meg bekenem Lipobase kenőccsel (recept nélkül kapható, felnőtteknek is jó), 2-3 nap alatt tökéletesen helyrejön neki.

2011. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak is szokott lenni, pedig igyekszek mindig jol lemosni a sampont és szárazra törölni. Utánna pedig bekenem egy sima babakrémmel. Néha elő-elő jön, de nem hiszem hogy gomba. Inkább valoban a sampon.


2 éves kislány anyukája

2011. jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is olajoztam,ez lehozza a száraz részt,pár nap alatt nekünk is rendbe jött.
2011. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is az olajjal próbálkozom, de még nem látok javulást, talán pár nap múlva jobb lesz.
2011. jan. 1. 14:18
 6/6 anonim válasza:
Én most 17éves vagyok, és amióta az eszemet tudom előjön ez a nyavaja. Nem tudom, hogy mitől. Nem tudom miért, de előjön.
2017. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!