Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hós a kislányom. Talán...

5hós a kislányom. Talán valamit én csinálok rosszul? Le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés
Mindent stabilan megfog, ami a keze ügyébe akad, utána nyúl a tárgyaknak, egyik kézből másikba rakosgat, érdeklődő, figyelmes, a hátáról próbál a hasára fordulni, de a karja még útban van neki. Viszont nem szeret hason lenni, így csak néha-néha nyomja ki magát, nem érzett még rá, hogy kell megtámaszkodni az alkarján. Pedig ebben a helyzetben is megfog mindent. Nem is próbálkozik a hasról-hátra forgással. Szóval, nézegetem az ismerőseim képeit, és a vele egy időseknek olyan mutatványai vannak lefényképezve, hogy csak ámulok. Hozzájuk képest mintha le lennénk maradva. Elszomorít, és sokat elvesz az önbizalmamból. :( És ezen az oldalon is annyit olvasok arról, hogy ennyi idősen, sőt fiatalabban mi mindenre képesek már némely babák.Talán én nem csinálok jól vmit? Pedig hason is fektetem,-ném, ha hagyná, de csak rövid ideig van meg. A pihiszékében sem nagyon hagyom, nehogy gátoljam a mozgásfejlődésében. A kiságyat meghagytam neki az alvás színteréül, ami be is vált szerencsére, de így ha fel akar ülni, állni, mibe kapaszkodikk majd? Még a nagy ágyon vagyunk napközben, inkább ha jön a jó idő, merem csak a földre tenni. Mániám, hogy felfázítanám. Tudom, hogy jobb nem hasonlítgatni senkivel sem a babánkat, de csak aggaszt a dolog. Bízom abban, hogy majd egyszer csak azt látom, hogy erre is, arra is képes, ezt is, azt is megcsinálja. Csakhát hamar eljön az a 6.hó. És nekem kissé mintha vmiféle vízválasztó lenne az a kor a babáknál.
2009. jan. 27. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
:-) Nem vagytok lemaradva. ha később s csinál dolgokat, majd gyorsabban jönnek az új dolgok, csak győzd a fejedet kapkodni!
2009. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát remélem is...:) Köszi!
2009. jan. 27. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, ne aggódj, bár én meg most azon stresszelek, hogy lassan 8,5 hós kislányom nem igazán kúszik-mászik. :) Ő forogni kb. 5,5-6 hósan kezdett, eleinte még Neki is a kezecskéje volt útban, de gyorsan rájönnek, hogyan helyezzék, hogy sikerüljön a mozdulat. Hidd el, egy idő után már nagyon profin fog gurulni a babád.
2009. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit, bizony a babák különbözőképpen fejlődnek. 6 hós korára illik neki megfordulni, de van aki még ilyenkor sem fogolódik nagyon. A pihenőszék tényleg hátráltatja, próbáld meg minél kevesebbet beletenni. Sok-sok hasonfekvés, kösd le a figyelmét valamivel! Nálunk egy tükrös játék oldotta meg a hasonfekvés kérdését :)

Egyenlőre még semmibe nem kell kapaszkodni, felhúznia magát pedig végképp nem. A nagy könyv szerint négykézláb után, a négykézlábból ül le a baba először a két sarka közé, szóval teljesen normális ha csak 9-10 hósan tud ülni (és sokkal "normálisabb, mint ha 4 hósan tudna)

Szóval nyugi, teljesen jók vagytok és aki mást mond az hazudik :D

2009. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk épp ez a helyzet, de babám még a fejét se igazán tartja hason. Még egy hét van a betöltött 5 hónapig. Nem aggódom, csak néha egy kicsit, aztán mindig lenyugtatom magam.:)
2009. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok!

Tényleg fölösleges ezen aggódni. Az iskolában a gyerekek sem egyszerre tanulják meg szépen írni az O betűt, ugye?!

Egyik gyerek gyorsabban a másik lassabban. De lehet, hogy aki előbb ír szép O betűt, az csak később tud majd bukfencezni.Láttatok már egészséges felnőttet aki nem tud megfordulni? Előbb-utóbb eljön a ti gyereketeknél is az ideje!

2009. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, Ne aggódj, az én babám 5.5 hós. Hasról hátra fordul, de ha a hátára kerül, akkor nekáll nézelődni vagy ha kezébe kaparint valamilyen játékot, akkor azt nézegeti, forgatja. Esze ágában sincs hátról hasra fordulni még csak nem is próbálkozik. Oldalra elfordul, hátra csapja a kókuszt és lát mindent, ami a háta mögött folyik. :) Én már túl vagyok azon, hogy aggódjak, Te se tedd, minden rendben van vele.

Most épp azon kellene aggódjak, hogy miért nem akar fordulni, mert már kiskutyába emeli magát. Tudod, a sorrend miatt, mi után mi jön. :)

Volt, hogy 1 mp-ig sem volt hajlandó hason lenni, aztán elkezdtem neki bohóckodni, ugrálni előtte. Egyből felemelte a fejecskéjét és vigyorgott.


Sztem nyugodtan tedd le a földre egy vastagabb pokrócra, akkor nem fog megfázni, persze huzat ne legyen.


Jó babázást!

2009. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: A lányom pont azt csinálja, amit a te babád: elvan a játékaival, nem erőlteti meg magát és hátra mi is úgy nézelődünk hanyattfekvésben, ha jól kicsavarjuk a nyakunkat.:)Kicsit csak megnyugodtam.:)
2009. jan. 27. 16:13
 9/11 anonim ***** válasza:
az én kisfiam most 6 hónapos. amikor 5 hónapos volt, ugyanígy aggódtam, hallva a többi szuperbabáról (sok büszke túlzás is van azért az élménybeszámolók között, de hát ilyenek vagyunk mi, anyukák). Aztán amikor már majdnem feltettem itt ugyanezt a kérdést, a kisfiam elkezdett pörögni hasról hárta, hátraól hasra, és ez azóta is így van. azóta próbálkozik mászni (még csak centiket kúszik), és négykézlábra állni. szóval, nem vagytok lemaradva egyáltalán, a dolgok hihetetlenül gyorsan változnak a babáknál:)!
2009. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia.Én is azt mondanám,hogy ne aggódj,de a biztonság kedvéért én elvinném egy gyógytornászhoz,max. azt mondja,hogy minden rendben!

az én kisfiamat még 6 hetes korában látta egy dévényes gyógytornász és azt mondta minden rendben,csak a derekánál egy izom csoport van kicsit letapadva.(ha összezárta a lábait behajlítva a combja oldalán látszódott,hogy egy kis mélyedés van,ahogy húzódik az izom)Azt mondta ezt kinőheti,de ha időben nem kezd el forogni,akkor vissza kell menni hozzá.Na hát mivel kengyelt kellett hordania acsípője miatt ez nem javult.Így most járunk hetente egyszer tornázni,a kezeivel ő is nagyon ügyes,meg egész nap brümmög,meg gagyog.a fordulás nem ment neki,pedig próbálkozott folyamatosan,de csak egy nagy kifli lett belőle.Már voltunk négyszer tornán és hátról hasra fordul!Nagyon tetszik neki,hogy sikerül,azóta imád hason lenni előtte ki nem állhatta.Egyébként5 hósan csak az oldalára kell fordulnia,6 hósan hátról hasra,vagy fordítva,7 hósan kell forognia,gurulnia.Ezek a legkésőbbi időpontok,amikor csinálnia kell.Hamarabb lehet,később nem,akkor segíteni kell neki,attól még nem beteg!Az én fiam is nyugodt,nagy baba.(most 6 hós és 8.40 kg anyatejes

.Bocs,hogy ilyen hosszan írtam,a lényeg,hogy én a megnyugtatás miatt elvinném.

2009. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!