Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a babatok megkapja az...

Amikor a babatok megkapja az oltas es hazamentek, ti adtok neki mindjart lazcsillapitot vagy megvarjatok mig lazas lesz?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon figyelek és megvárom, amíg hőemelkedése lesz, mert feleslegesen nem adok neki gyógyszert.
2009. jan. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik oltásnál sem lázasodott be, és így nem is használtam lázcsillapítót.
2009. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is figyeltem nem emelkedik-e a hője, mert nem biztos, hogy belázasodik. Jól is tettem, hogy nem adtam neki előre gyógyszert, mert nem volt még hőemelkedése sem.
2009. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmiképp ne adj neki előre semmit, lehet, hogy be se fog lázasodni. Ha meg igen, a kúp 20 perc alatt lehúzza.

2009. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezektől az oltásoktól már ritkán lesznek lázasok a babák,ezek már baba-barát szerek.Mindenképpen várj addig a gyógyszerrel amig nem megy fel a hője.
2009. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Nekünk a doki azt mondta, hogy egy kúpot mindenféleképpen adjak neki, függetlenül attól, hogy lázas-e vagy sem. Szerencsére csak egyszer volt 38 a hőemi, most a 4 hónapos oltásnál.

Azt olvastam valahol, hogy az első oltásnál mindenféleképp kell neki adni lázcsillapítót, mert még a szervezete nincs hozzászokva a hirtelen hőmérsékletváltozáshoz és az injekció hatásához, és sokkal könnyebben lehet lázgörcse. Amúgy én sem vagyok híve a gyógyszerezésnek, pláne azért, mert utána csak nyűgösebb, aluszékonyabb, és én szenvedek vele. :)

2009. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adtam neki, de ha oltás után teszel borogatást a kezére, az jó. Egyébként nekem csak a pneumococcus oltástól volt nyűgös, de lázas attól sem.
2009. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
Én mindig szoktam neki egyből adni, egy kúpot ha hazaviszem. Bár minket mindig megviselt a dolog.
2009. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!