Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használhatok orrszívót én is?

Használhatok orrszívót én is?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és elkaptam egy csúnya hörghurotot, ami ráment a fülemre és emiatt bevan dugulva, azt mondták a füll-orr gégészeten, hogy használjak orrsprayt. Már 1 hete lassan, de nem érzek változást és ki sem tudom rendesen fújni az orrom. Én is használhatom az orrszívót? És ha igen, mit javasoltok?

Jólenne tenni valamit, mert már 3 hete vagyok beteg és 3 fajta antibiotikum sem segít. Nem szeretném, hogy felszúrják a fülem.

Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 2. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi értelme. Az annak van, aki nem tudja még kifújni az oorát. Azon nem segít, ha be van dugulva az orrod, mert azt orrnyálkahártya-duzzanat is okozhatja.

Szóval én nem csinálnám. Bár kipróbáltam, mielőtt a fiamnál "bevetettük", nem vészes, de nem egy jó élmény!

Jobbulást!

21 hós anyukája

2011. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
oorát = orrát :-)
2011. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze! Én is szoktam:)
2011. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem árt.Mikor már az embernek fája a feje a sok orrfújástól, igenis segít.Nagy vákumot csinál!Nem veszítesz semmit!
2011. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

használhatod, de mivel be van dagadva az orrnyálkahártya, nem skat érsz el vele.

Sós oldattal is csepegtess, vagy sterimar orrsprayt haszálj.


Meg kamillás inhalálás.


jobbulást!

2011. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is a kamillás gőzölést ajánlanám. 10 percig hajolj a gőz fölé, hogy egy törölköző van a fejeden, majd ezt a törölközőt hagyd a fejeden, legalább negyed óráig, hogy lassan hüljön vissza az arcod, ha van időd, naponta 2-szer is csináld meg. Tutira használni fog.

Használhatsz orrszívót is, bár Te már ki tudod fújni rendesen, ha akarod az orrod. Én még a helyedben, amit kipróbálnék, valamilyen mellkasra való balzsam, ami gyógynövényes, mentolos. Segít kitisztulni a tüdődnek és a légzést is megkönnyíti, kidugítja az orrod.

Jobbulást!

2011. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is kamillás gőzölést szoktam ilyenkor csinálni. Kamillateát főzök, csepegtetek bele eukaliptusz illóolajat (erre nagyon jó a diapulmon ampulla is), na az aztán kiszedi a cuccot az orrodból! Föléhajolsz egy törölközővel a fejeden, csak a szemedet csukd be, hogy ne csípje. Utána könnyebben tudsz majd orrot fújni.
2011. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket, már csináltam a kamillás gőzölést is, de változatlan. Azt hiszem megpróbálom az orrszívót, mert orrsprayt ha használok és kifújom akkor rendesen jön (egy ideig) csak aztán dugul be. És erről az ampulláról szeretnék többet megtudni....Hogy is működik?
2011. jan. 2. 23:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Diapulmon inhalációs cseppek néven is megtalálod a neten. Ampullás injekció formájában lehetett régen kapni, nem tudom, ez még létezik-e. Brutál eukaliptusz-szerű illata van, és nagyon jó inhalálásra. Kérdezz rá holnap a patikában, hátha létezik még.
2011. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes válaszadónak! :) Szép estét
2011. jan. 2. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!