Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő telik el a kúszás...

Mennyi idő telik el a kúszás és a mászás között?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányunk december elején kezdett hintázni, pár napja kúszni, és ma már inkább mászik:-)

Minden baba egyénileg fejlődik.

2009. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk kb. 1 hó telt el. De ez biztos mindenkinél másképp van. 6 hósan kúszott, 7 hósan mászott a kislányom.
2009. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom 5 hónaposan hintázott, ezt csinálta a hempergéssel együtt sokáig. Majd 8 hónaposan elkezdett kúszni, rá két napra mászni, és ezután öt nap múlva felállt. Ülni csak ezután tanult meg az is öt nap múlva történt miután felállt. És azóta minden nap lépked. Most lesz 9 hónapos de már körbejárja a kiságyát, sőt a földön a kiságyba kapaszkodva már elmegy az éjjeli szekrényig ami elég távol van. Szépen kapasztkodik és lépked. Ha pedig a kezeit fogjuk akkor képes bármeddig menni csak bírjuk drékkal:)

2009. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az én kislányom most múlt 9 hónapos, majdnem 8 volt amikor elkezdett kúszni. Gyönyörű szabályosan kúszik, most már hintázik is, sőt a lábát ki is feszíti, de úgy látom, hogy a karja, vállizülete nagyon gyenge. Gondolom a gerince is. Ez akkor most baj?
2009. jan. 27. 20:43
 5/7 anonim ***** válasza:

utólsó vagyok. Dehogy is baj. Egyik baba korábban csinál dolgokat, másik meg később. Nincs elkésve semmiről csak erőltetni nem szabad. Mindent fog csinálni amikor ő úgy érzi hogy eljött az ideje.

Az előbb olvastam itt egy kérdést, hogy versenyeznek a kismamák hogy kinek mit csinál előbb a gyereke. Én nem versenyezek senkivel tehát nem azért írtam neked sem választ. Nem szabad a babákat össze hasonlítani mert nincs két egyforma kisgyerek. Ügyes a babucid és szépen fejlődik. A lányom is olyan gyorsan csinálta ezeket hogy győztem kapkodni a fejemet. Nálatok is így lesz majd. Boldog babázást.

2009. jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam hét hónapos volt, mikor kúszni kezdett, és éppen 9, mikor egyik naprol a másikra kezdett négykézláb mászni (kozben nem láttam, hogy nagyon próbálgatta volna, ezért is lepodtunk meg:)
2009. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! nem is érdekelnek a versenyzős anyukák :)))
2009. jan. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!