Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen formában adjam a...

Milyen formában adjam a túrót? És a joughurtot?

Figyelt kérdés

lassan 8 hónapos lesz a kisfiam, és úgy tudom, kaphat majd túrót és natúr joghurtot. Üresen(natúr) kell adni a túrót? A jogh.- ból milyen márkát érdemes venni? Még szopik is, 6 hósan keztük a kajcsit...várjunk még ezekkel, vagy nyugodtan adjam???Jaaa és milyan gyakorisággal adható?

Köszönöm


2009. jan. 27. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni kifejezetten babáknak valót,én azt adom.Üveges a Hippnek,Humananak,Nestlének van,dobozos(4x100ml)Humana,Nestlé.Különböző ízűek vannak(banános,körtés,barackos,stb.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a natúr joghurtot úgy adtam a kisfiamnak, hogy összeturmixoltam banánnal. Attól függ mennyire nagyétkű a babád, lehet fél banán fél pohár joghurttal.

A túrót is összeturmixoltam de azt gyümölcs joghurttal, mert attól csak jobb az íze:) Én mindíg Danone-t vettem, mert szerintem az a legjobb, én abban bízom.

Ha szépen fokozatosan bevezeted, és nincs tőle semmi baja, akkor napi 1 evés lehet ez. Vagy egyik nap túró, másik nap a joghurt.

Azért várd meg míg 8 hónapos lesz, vagy akár 9, főleg ha még szopizik az nagyon jó. Sajnos nekem nem sikerült ennyi ideig szoptatni.

2 gyerek anyukája

2009. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. jan. 27. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én házi készítésű túrókrémet csináltam a kisfiamnak: egy kis túró + pár kanál natúr joghurt (pl. Danone) + gyümölcs (banán, édes alma, körte, meggy stb.) összeturmixolva. Nagyon finom és egészséges, mert nincs benne sem cukor, sem tartósítószer! Az elején próbálj kis adagokban adni, de nem mindennap. NÁlunk pl. az volt, hogy megfigyeltem ha tejterméket adtam neki este akkor éjszaka rosszul aludt. Most csak délelőtt szoktam neki adni, de persze minden gyerek más. Ja, és 8 hónaposan már lehet neki adni.
2009. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 8 honaposan kóstoltuk eloszor, de igazán csak késobb kapott rá a kicsi. Most 10 hónapos, és joghurtot is kap heti 1-2x reggelire, és a túro is elokerul hetente. De igazság szerint sehol nem olvastam a gyakoriságról, csak gondoltam, a jóbol is megárt a sok:)

Mi natúr joghurttal kezdtunk, nem ízlett a kicsinek, de nagyon szereti, ha gyumolccsel keverem (valami édessel, amit szeret, akár uveges bébiételes gyumolccsel is), kb. fele-fele arányban.

A túrot is gyumolccsel keverem - banán, barack, alma...ami van, általában tobbfélével is, és tápszerrel osszeturmixolom. Nagyon fincsi uzsonnára.

Próbáltam a túrót úgy is, hogy foztem ki tésztát, majd kis sutotálba kevertem hozzá túrot és tápszert, és sutoben sutottem tovább, hogy jól osszekeveredjenek az ízek.

2009. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm...nagyon jó ötleteket adtatok
2009. jan. 28. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!