Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy héten hányszor adtok a...

Egy héten hányszor adtok a babáitoknak húsis ételt? Nem szeretném ha mindennap húsosat enne, szerintem nem tesz jót neki, nekem ideálisabb lenne heti 3-szor. Vagy én érezem rosszul, és kell neki mindennap?

Figyelt kérdés

8 hónapos elmúlt a kislányom. Két babaszakácskönyvem van is csak húsos ételeket ír, az összes bébikaja ami főétkezésre van az is mind húsos.

De mi a férjemmel se eszünk mindennap húsos ebédet, akkor hogy csináljam.

Volt úgy, hogy adni próbáltam neki sima zöldséges ételt, de mivel megérezhette benne, hogy nincs húsi akkor inkább nem evett belőle!


2009. jan. 27. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam sem eszik minden nap húst, ő is most múlt 8 hónapos. heti kb 4szer eszünk husit. a többi napon tészta zöldségekkel, sajttal, ilyesmiket eszik. bár ő üveges kajákat hamizik. az biztos, hogy a husis kaja nálunk is jobban csúszik.
2009. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, még sajtot nem próbáltam, neki, de akkor holnapra betesszük, úgy is rizses-céklát vettem elő neki a fagyiból! Hátha megenné és akkor mi is lecsökkentjük 4-re a húsis dolgokat!

Boldog babázást neked is!

Ja amúgy hány kiló és hány centi a fiad?

Az én lányom 73 cm és 8,20 kg.

2009. jan. 27. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
74 centi és olyan 9.5 kiló, de az nem bizti, mert 7 hónaposan mérték utoljára, akkor 9 kiló volt. és általában fél kilót hízik mostanában 1 hónap alatt. nekem van 1 szakácskönyvem, "mit egyen a baba", 2000 ft csomó husi nélküli recept van benne. GABO kiadó, dr. Penny Stanway és Sara Lewis írta. most belenéztem, konkrétan csak husi nélkülieket találtam. de bizti vannak husis kaják is. meg 1 csomó tipp meg infó...
2009. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Doktornőnk 6,5 hósan azt mondta, mehet minden nap a husi . Én minden nap adok neki husit is a főzibe.
2009. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajtos cukkini fözelék (6 hónapos kortól)


Hozzávalók:

– cukkini

– trapista sajt

– száraz tészta


A cukkinit meghámozzuk, kockára szeljük és kevés vízbe feltesszük főni. Nagy lángon főzzük amíg forrni nem kezd, majd fedővel lefedve takarék lángon kb. 10 percig főzzük, amikor a cukkini már majdnem puha hozzáteszünk egy marék száraz tésztát. (Vigyázzatok, ha elforrna a víz pótoljuk!)

Mikor megfőtt a tészta is egy kevés sajtot reszelünk hozzá, és az egészet összeturmixoljuk. Fűszerezni még nem kell ez így magában is nagyon finom.

Aki sűrűbre szeretné az öntse le a vizet róla mikor megfőtt, de én nem szoktam leszürni mert egy csomó vitamin benne marad.

2009. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én mindenhol azt olvastam, gyerekorvosi tanácsadásban is, hogy ilyen kicsiknek mindennap mehet a husi, esetleg heti egyszer tojássárgája fozve vagy máj. En is adok mindennap, kivétel a péntek, ami spenotos nap, tojással. Addig, míg a miénket nem eszi, addig biztosan.

Azt mondják, a kicsiknek még szukséguk van rá...

2009. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 8 hós,és nem hajlandó a husi nélküli főzelékeket megenni,csak ha vmi paradicsomost adok(gondolom az "erős" íz,és nem érzi,h van benne,vagy nincs.)2 gyerekes anyuka
2009. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a válaszát, és a receptet kipróbálom!

A könyvet megnézem a könyvesboltba és lehet, hogy megveszem, úgyis mániás szakácskönyv bújó vagyok:)!

Akkor adhatok neki mindennap husisat, max. legfeljebb amikor bevezetem neki a sajtot, meg a tojássárgáját akkor azon a két napon nem husisat fog kapni!!

2009. jan. 28. 08:24
 9/9 anonim válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy minden nap kapjon húst, egy héten egyszer lehet helyette sajt.
2009. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!