Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg rágni 10...

Hogyan tanítsam meg rágni 10 hónapos babámat? Szopik és pépeset eszik. A kölesgolyót eldobja.

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor tud rágni, ha már van rágófoga. Egyébként adj neki egy negyed almát, répát, hadd "vakargassa" rágcsálja. A pépes ételben először hagyj néhány puhább darabot, majd kicsit többet és így tovább. Szépen rájön a rágásra.
2011. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor már nem pépesítettem a kajákat hanem darabosat kapott és használja csak mind a 8 fogát.
2011. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lányomnak 4 foga van és tudja enni a darabosat. Az elején neki is furcsa volt, de valahogy hozzá szokott. Ő először a kicsire csipegetett kenyeret ette meg vajjal és/vagy lekvárral. Emlékszek az elején akkor ette, ha ő csipegette fel, bármi volt is az. Ha ugyanazt kanállal adtam neki akkor kiköpte. Próbálhatod a banánt is, az is jó puha. Apró tésztát. Tegyél elé valami darabosat, hagyd hagy próbálkozzon és közben etesd rendesen pépessel. Majd meglátod milyen ütemben haladtok egyszer csak majd azt veszed észre nem is kell pépesíteni :)
2011. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!