Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg kanállal...

Hogyan tanítsam meg kanállal enni?

Figyelt kérdés
Kislányom egy éves, próbálok kanalat adni a kezébe, de csak rázza, hadonászik vele vagy ütögeti a tányért. Ezeket nem engedem meg, de mindig újra kezdi. Próbálom mutatni neki, hogy mit csináljon, de nem jutunk előre. Gondolom idő kell, de kb. mennyi? És hogyan haladjunk?
2011. okt. 7. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
még kicsi,ha jövö ilyenkorra megtanulja normálisan,akkor már jó :)
2011. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányom 21 hónapos, villával már egész jól eszik, kanállal még nem megy. Szerintem még Ő is kicsi lenne hozzá, majd 3-4 hónap múlva talán. Azért időről-időre a kezébe adom,hogy szokja. 1 évesen egyáltalán nincs lemaradva,majd eljön az ideje mindennek. Lánykám villával is magától kezdett el enni,egyszerűen kivette a kezemből. Szóval nyugi!
2011. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd a babára! Én azon lepődtem meg, hogy az alig 1 évesem miért akarja mindenáron elvenni a kanalat, amivel etetem. Adtam egyet az ő kezébe is, egy ideig csak kalimpált vele, aztán elkezdett nyúlkálni (ügyetlenül persze) a tányérba vele. Akkor csináltam azt, hogy ha az utolsó pár falatot benne hagyom a tányérban, és rábízom, hadd próbálkozzon. (A mosás meg takarítás részét hagyjuk... :)) Pár hét alatt nagyon sokat ügyesedett, nyilván egyedül enni nem mostanában fog, de ha már látod rajta az érdeklődést, akkor érdemes hagyni, hogy próbálkozzon, kibontakozzon.
2011. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!