Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos a kisfiam 3 hete...

14 hónapos a kisfiam 3 hete egyedül megy, ma vettem neki kismotort. Hogy tanitsam meg menni vele?

Figyelt kérdés
mert csak a kerekeit pörgeti, bezzeg másé kéne a játszotéren:)
2011. szept. 26. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Megmutathatod, hogy kell ráülni, mást nem igazán tudsz tenni, majd ráérez. Egyik gyermekem pikk-pakk megtanulta, a másiknak hetek kellettek...
2011. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ültesd rá és tologasd, így kénytelen tenni a lábait és szép lassan magától is rájön.
2011. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokáig csak a kerekei érdekelték aztán rá ültettem és tologattam hogy neki fönt volt a lába nagyon tetszett neki!Majd lejtősebb úton (csak hogy kicsit tudjon gurulni nem meredek nagyon)egyedül gurult és váltott lábbal el kezdte magát lökni mintha menne és most 20 hónaposan már ügyesen megy vele ahogy kell!Jó motorozást kívánunk!
2011. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ők utánoznak sok mindent. De mivel megmutatni nem tudod neki (mármint ráülni), vigyétek magatokkal a játszótérre, majd ott ellesi a többi gyerektől. Ne aggódj, nagyon hamar ráérez az ízére!:)
2011. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még kicsi hozzá, általában másfél éves kor után tudnak vele menni.
2011. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém most lett 17 hós, és már egy ideje tudja hogy kell hajtani, de csak lassan haladt vele. A kanyarodásra most jött rá.

Úgy tanítgattam, hogy a lábait tettem egymás után, mintha lépegetne, de nem úgy indult meg vele, hanem páros lábbal hajtja. A kanyarodásra meg hiába mutattam akármit, azt úgy csinálja, hogy felemeli a motort a feneke alatt és arra irányítja, amerre menni akar. A fel-leszállással is akadnék még gondok, de sokszor egyedül is megoldja.

2011. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak akkor kezd majd motorozni, amikor stabilan begyakorolta a járást, hiszen a járást sem kapkodta el. Az enyém is 13,5 hósan indult el.
2011. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsonak:) akkor egyröl beszélünk:) most 14 honapos és 3 hete jár, tehár 13 hetes mulott mikor elkezdte, mint a te fiad.
2011. szept. 26. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!