Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Együtt fürdés a babával. Igen...

Együtt fürdés a babával. Igen vagy nem? Kortól függetlenül kérdezem, bármelyik szülő

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 6-7hós korától fürdetjük nagykádban velünk. Vagy apával vagy velem.
2009. jan. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
érvekre és ellenérvekre lennék kíváncsi, ha lehet köszi
2009. jan. 27. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés. Velünk szerintem csak baba korában fog fürdeni (amikor már lehet onnantól úgy két éves koráig), max később apával (kisfiú lesz).

Tudom, hogy a gyereknek az sem jó, ha túl szégyellősek vagyunk előtte, de én azt sem tartom normálisnak amikor már nagyobbak előtt is meztelenül mászkálnak a szülők.

2009. jan. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Soha nem furodtem egyutt a babammal, nekem az nem tetszik. A szuleim sem tettek ezt velunk anno, es nekem ez igy termeszetes. Apja parszor egyutt furdott a kicsivel, de mar nagyobbacska, es nem teszik.

Nekem max. az ok. ha apa furdik a gyerekekkel, de anya szerintem nem valo egy kadba a gyerekkel. Nem tudom miert, nekem ez furcsa.

De termeszetesen nem itelem el akik egyutt furdenek, akar az egesz csalad is, szivuk joga.

Mi sokat jarunk uszodaba, de otthon nem divat az egyutt furdes.

2009. jan. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! én apukámmal sokat fürödtem együtt kicsi koromban, mert ő szabadabb szellemű :) anyuval sosem, mert ő egyszerűen nem az a tipus. aztán az öcsém is csatlakozott és akkor ha jól emlékszem nagyon imádtuk! ez kb. 7 éves korunkig fordult elő.

és a poén az, hogy belőlem kevésbé szégyenlős csaj lett, míg az öcsit akkoriban láttam utoljára pucéran.


igazából azt kell eldönteni, hogy az ember akarja-e, hogy pucéran lássa a gyereke. mert ha nem, akkor ne rohangáljon pőre cicivel még véletlenül se. ha ezt teszi, akkor tegye azt lazán, szorongás és szorongás keltése nélkül. így a gyerekben is kevésbé alakul ki frusztráció.


de szerintem kevesebb gond lehet abból, ha mellőzzük a közös fürdést a gyerekkel (persze a csecsemőkor utántól értem).

2009. jan. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
micsoda baromsag,hogy az anya nem illo a babaval furodni.na ekkora hulyeseg.ne is haragudj.kulfoldon elek,meg a doki is azt mondta,hogy a babanak nagyon kellemes ha anyukajaval vagy apukajaval furdik.es mennyit lehet igy hulyeskedni egy kadban.en 1hos.kora ota egyutt furdok vele.mit kell szegyelni magat egy anyanak a gyeeke elott.hat meg pici.majd ha nagyobb lessz,2eves koratol,mar mashogy fogom venni,meg biztos,hogy o sem fog akarni velem egyutt furodni.de addig miert nem.annyit lehet hulyeskedni a kadban.kar lenne kihagyni.
2009. jan. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk nincs szégyenlősség egymás előtt. Párom a nagyobbik lányával sokáig együtt fürdött, ami hatalmas ökörködéssel és úszó fürdőszobával járt együtt :))) 9 éves kora után csak azért nem, mert új lakásba költöztünk és kicsi volt a kád, nem fértek el benne ketten. A lányzó már nagykorú, de a mai napig naggyon szoros a kapcsolat apa és lánya között és szerintem ez így van rendjén :)

Közös babánk most lesz egy éves és természetesen együtt pancsizik apával, most ismét jó nagy kádunk van, úgyhogy szerintem sokáig együtt fognak viháncolni esténként :)

Szüleim viszont eléggé zárkózottak, mégsem az lett számomra a természetes, nincs is olyan szoros kapcsolat a szüleim és közöttem, mint a párom és lányai között.

2009. jan. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 3 éves a lányom, és szinte mindig együtt fürdünk.Hol velem, hol apával, és van hogy együtt!!!Ez nálunk természetes.Ha a mamiéklnál alszik ott is vagy a mamival, vagy a papival pancsiznak!Én is együtt fürödtem sokáig apukámmal.Nagyon jó muri volt.20forintért mostam meg a haját, 10ért a hátát!És nem lettem se fertőzött, se lelki beteg.Sőt mái napig bármikor átöltözök apu előtt, pedig már 25 vagyok, és külön élünk!Nálunk soha nem volt szégyenlősség.Mikor már nagyobbak voltunk, és mondjuk diszkóba készültem és fürödtem a bátyám bármikor bejöhetett a fürdőbe fogatmosni, vagy kezet mosni.Nem zavart!Testvérek vagyunk!Egy testből, egy lélekből!
2009. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi három hónapos kora óta fürdünk együt a picurral(most 9 hónapos)és így sokkal jobban élvezi.Előtte végig ordította a fürdést,most viszont az nem tetszik neki ha ki kell szállni a vízből.
2009. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!