Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy 10 hónapos...

Mit tegyek, hogy 10 hónapos babám átaludja végre az éjszakát?

Figyelt kérdés

A babám 10 hónapos, és még mindig nem alszik éjszaka. Illetve volt egy időszak 5 hónapos kora körül, amikor már szépen átaludta az éjszakát, gond nélkül. Aztán lementünk pár napra vidékre, és mivel idegen helyen volt, többször felriadt, én pedig megszoptattam, mert még nem olyan rég szokott le akkor az éjszakai evésről. Szerintem ez volt az a pont, ahol elrontottam. Ugyanis azóta minden éjjel felkel enni 10-11 óra körül, és 2-3 óra körül. Most a karácsonyi időszakban 5 foga jött ki 3 hét alatt, hát volt , hogy fél óránként felriadt, alig aludtunk. Most épp nem jön foga, de a helyzet nem sokat javult. Jó esetben 3-4-szer van fenn éjjel, rossz esetben akár 7-8-szor is. Mininmum kétszer meg kell szoptatnom, mert nem használ az elringatás. Amúgy 8óra körül fektetem le, az elalvással nincs semmi gond, reggel pedig fél hét körül kelünk. Napközben kétszer alszik. délelőtt 1-1,5 órát, délután 1,5-2 órát. Ez nem hiszem, hogy olyan sok lenne. MÁr mindent kipróbáltam éjszakára, chamomile-t, próbáltam neki inni adni , mikor felkelt, de csak elhajította a cumisüveget, este szopi előtt adok neki főzeléket, úgyhogy biztos nem lehet éhes, fázni sem fázik, vastag pizsi és hálózsák is van rajta.

A védőnőm azt mondja, hogy csak a drasztikus módszert tudja javasolni, hogy hagyjam sírni, és egy hét alatt leszokik a felkelésről. Persze azt is mondta, hogy ezt nem szokták bírni az anyukák, amúgy nagyon aranyos a védőnénink, mielőtt valaki szídni akarná. Azt is mondta, hogy a szoptatott babák általában felkelnek éjjel. Ha egyszer felkelne enni, akkor nem is szólnék egy sztót se, de már nagyon kivagyok. Egy szobában alszunk, de nem hiszem, hogy ez lenne a baj, mert csend van, nincs tv stb. Egyenlőre nem is tudunk külön szobában lenni, mert még építkezünk. Ja és a esti lefektetés is mindig menetrendszerint zajlik, mert ilyet i solvastam a neten, hogy az lehet a baj. De nem.

Ráadásul egy évesen bölcsibe fog menni, félek, akkor még rosszabb lesz a helyzet.

Szóval mitől ébredhet fel, és mit tehetnék, hogy aludjon?

Tényleg csak ez a drasztikus módszer létezik?

Volt olyan akinek bevált?

Ha igen mikor csináljam, most, vagy ha miután már bölcsis?

Bár nem hiszem, hogy tudnám hagyni sírni a babámat, mert eddig még sose tettem ilyet. De látom rajta, hogy is fáradt napközben.

Mit tegyek?


2009. jan. 28. 07:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Na, most engem biztos jól le fognak pontozni... Nekem is 10 hónapos a babám, egy időben az éjszakáink hasonlóképp teltek, mint nálatok. Igaz, benne volt a fogzás is, most épp a 8. foga jön. Volt, mikor fél óránként keltünk, én már tiszta zombi voltam. A védőnőnk ajánlotta az esti citromfű teáztatást, illetve a Sedatif PC homeós bogyót. A teát nem itta, amikor meg kértem a patikában a bogyót, a patikus szabályoszan lecseszett, hogy miért akarom mesterségesen stimulálni azt a gyereket... Hát, akkor elbizonytalanodtam és eldöntöttem, hogy kipróbálom az általad kérdezett drasztikus módszert. Első éjszaka a szívem szakadt meg, 50 percen át ordított, másnap már csak 2-szer ébredt, utána meg aludt hajnal 5-ig, akkor szopizik általában először. Nekem ez eredmény volt! Most megint fel-fel ébred éjjel, ha nagyon korán van, akkor hagyom sírni pár percig, ha nem alszik vissza, akkor megnyugtatom valahogy.
2009. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom te sem örülnél ha hagynának sírni ha gondod van.Te mégis ezt csinálod a saját gyerekeddel?Ő egy csecsemő és rád van szüksége.Minden baba más.Van amelyik érzékenyebb van amelyik nem.Szerintem ez önzőség,de ez csak az én véleményem.Bocs,de ezt le kellett írnom,mert már régóta bennem van és egyszerűen nem értem az ilyen "anyukákat"(az első válaszolónak írnám).
2009. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak, köszönöm a választ. Nem pontozlak le, mert erre voltam kíváncsi, hogy milyen tapasztalataitok vannak.

A második válaszolónak meg üzenem, hogy én nem vagyok az a hős-mártír anya típus, aki veri a mellét, hogy "én bezzeg feláldoztam az életemet a gyerekeimért"! Te biztosan ilyen vagy, jó neked. Minden tiszteletema tiéd. De ne gondolod azt, hogy nem szeretem a gyerekemet, azért, mert szeretném, ha kipihenné magát ő is, meg én is. Azért mert gyerekem van, émg nem szűnetem meg embernek lenni. Mindent megteszek érte, és mindent megadok neki, amit csak lehetséges, de ésszerű keretek között. Ja és ha figyelmesebben elolvastad volna, azt amit írok, akkor feltűnt volna, hogy sose, hagytam még sírni a gyerekemet, és azt várnom, hogy modnjom valaki valami kíméletesebb módszert. De ilyet te sem tudtál mondani. Kicsit szállj magadba, és gondolkodj el, mielőtt ilyen durva véleményt alkotsz olyan emberekről, akiket nem ismersz.

A további válaszadóktól kérem, hogy kíméljenek meg a hasonló válaszoktól. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy hány ember szerint vagyok rossz anya, hanem arra, hogy milyen megoldást találhatnék a problémámra.

2009. jan. 28. 08:50
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

szia

nekem azt mondta a védőnő, hogy 15perc alatt ha visszaaludna még vissza tudja altatni magát, akár sírással.de ha 15perc alatt nem alszik vissza, nem is fog egyedül.hát én nemtudom kivárni ezt az időt se, pedig tényleg nincs kíméletesebb módszer.10hósan megtanulhat egyedül elaludni/vissza aludni, főleg ha megy bölcsibe, hát ott se fogják babusgatni őket.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Nyugi.Még csak 10 hónapos.A lányom 2 évig cicizett, és addig minden éjjel felkelt a cici miatta3-5 óránként!.Amint abbbahagytuk a cicit, 2 nap múlva végigaludta az éjjszakát, mert nem volt miért felkelni.1 év után szépen hozzászokik a szervezet az éjjeli keléshez, és észre sem veszed magadon hogy nem aludtad végig az éjjelt.Én utána is sokáig felébredtem éjjel abban az időben amikor máskor ciciztünk.Most várom a 2. babánkat, és próbálok minél többet aludni, mert tudom hogy minimum 2 évig nincs alvás!!!!!!!
2009. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat.

A bölcsis kérdést nem egészen értem miért linkelted be?

Nem 5 hónaposan, hanem egy éves megy a kicsim a bölcsibe. Magán bölöcséde fog járni (mert nincs állami, ahova felveszik), így egy ötfős csoportban lesz, két gondozónénivel. Nagyon kedvesek, láttam, hogy bánnak a gyerekekkel. Megölelik őket, odafigyelnek rájuk,énekelnek nekik, játszanak velük. BÁr ez nem tartozik szorosan ehhez a témához, csak ha már belinkeleted a kérdést, gondoltam reagálok rá.

2009. jan. 28. 09:18
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező:A véleményemet az első válaszolónak írtam(akkor te sem olvastad el figyelmesen a válaszom).Nem vagyok mártír és nem írtam azt, hogy nem szereted a gyereked.De akkor sem tudna meggyőzni senki arról,hogy jó dolog hagyni sírni egy kisbabát.Biztos oka van rá ha felébred(fog,gázok stb...)És ahogy egy előző válaszoló írta az első két év sajnos ilyen.Késöbb biztos te is többet tudsz aludni,de sajna ilyenkor a gyerek kell,hogy az első legyen és a babának is fontos hogy tudja,hogy bármikor számíthat rád.Nyugodtan lepontozhattok,de én merem vállalni a véleményem.Lehet,hogy azért vagyok mártírabb ahogy te fogalmaztál,mert a kisfiam majdnem elvesztettem a születésekor...Így talán minden pillanatot jobban tudok értékelni vele...
2009. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

az én kisfiam 11 hónapos, nálunk is ugyanez a szitu, már 3-4 hónapja. 1-2 óránként ébred éjszaka... próbáltam a sedatif pc-t nem használt, chamomilla 15 ch sem, és az esti elalvás nálunk is simán megy, egyedül alszik el a kiságyában szopi után.

Én nem bírom sírni hagyni, egyszer hagytam kb 15 perc után elaludt és fél óra múlva megint ébren volt, értelmét így nem nagyon látom. De ha neked van hozzá erőd, hogy hallgasd a sírását ki tudja meddig, próbáld meg, mert tényleg beválhat. Ezt egy kb. 70 éves néni mondta nekem, mikor még pici volt fiam, hogy 3 nap szörnyű volt, az anyósa azt mondta neki, hogy nem anya hanem egy kutya meg ilyenek, de aztán egy kisangyal volt baba korában. Neki muszáj volt, 3 hónapos korában mennie kellett vissza dolgozni... Szóval ez is egy eset, gondold meg, én sem vagyok jobb helyzetben szerintem, szóval nem vagy egyedül, abban reménykedek, hogy kinövi...

Kitartás!

2009. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló: Sajnálom, hogy gondok voltak szülésnél, és nagyon örülök, hogy így alakul, hogy nem veszítetedd el a fiadat. De én is merem vállani a véleményem. A válasszal nem csak magam, de a hozzám hasonló gondolkodásúak véleményét tolmácsoltam.

Vitatkozhatnánk nevelési kérdésekről, de úgysem tudnánk megegyezni.

2009. jan. 28. 09:51
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
igazad van.Szerintem is hülyeség lenne vitatkozni és nem is szeretnék.Egyébként lehet,hogy csak én gondolkodok ilyen furcsán és bocs ha durvának tűnt,de ez is csak egy vélemény ill.tanács volt amit írtam.Sajnálom,hogy számodra nem volt hasznos.
2009. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!