Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy az a baba aki az...

Igaz, hogy az a baba aki az anyukájával alszik együtt (egy ágyban), az hamarabb átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 14:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Nalunk epp azert nem aludt, mert erezte, hogy ott vagyok, hat akkor anyuci, ha itt vagy, adj cicit.
2011. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mi csak nappal alszunk együtt néha de ha velem alszik akkor sokkal többet alszik mintha kiságyban lenne...szóval van benne valami!!
2011. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
éjszaka nem emrt akkor tényleg cicit akar, de nappal mi is szoktunk együtt, összebújva aludni, és így jóval többet alszik, mint nélkülem...
2011. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az én babám még csak két hetes, tehát messze még az első átpihent éjszaka. Én úgy gondolom, hogy a legjobb helye a kiságyban van a babámnak, csak a minap megcáfolt egy anyuka, és azt mondta, hogy ha nekem nem fontos az alvás tegyem csak be a kiságyba. Én szeretném ha megszokná hogy ott van a helye nem pedig köztünk. Félre ne értsetek, nem ítélek el senkit emiatt csak én máshogy szeretném csinálni.
2011. jan. 22. 14:56
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

A mi esetünkben igaz.

6 hetes koráig bírtam, aztán amikor már annyira hullafáradt voltam, hogy én is bealudtam az egyik éjszakai etetésnél, és reggelig aludtunk, akkor megváltoztattam a véleményem.

Nagyon hasfájós volt, sehogy nem volt jó neki, semmi nem használt. Alig aludtunk éjszakánként, 2-3 óránként kelt. Az első együtt alvós éjszaka után magam mellé vettem, és azóta ki tudom pihenni magam, így max 2x kelt. Ezután már többször is átaludta az éjszakát.

Már csak egyszer kel fel enni (ha kel), de csak odafordul, és kész is.(5,5 hónapos)

Érdekes, de nálunk nappal egyedül alszik. Most már elfordul tőlem, és inkább az ágyikójában van többet. Lassan megint ott fog aludni.

2011. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 22. 15:18
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

A fiam 3 hetes volt, amikor a saját szobájába, a saját ágyába tettük (légzésfigyelővel) és azóta sem bántam meg a döntést. Már akkor éjjel is jobban aludtunk, én inkább átjártam amíg evett éjszaka, de egy légtérben egyikünk sem tudott igazán pihenni.

Nyilván az is más, amikor hétvégén kicsit korábban kel, áthozzuk hozzánk, és még összebújva szunyókálunk hármasban apával, vagy délután együtt alszunk a nagyágyon.


Most 13 hónapos, már ő szabályozza, mikor van mellettünk, és mikor szeretné egyedül felfedezni a világot. Délután és este is egyedül alszik el, ha éjjel a foga, vagy nátha vagy bármi miatt felébred átmegyek, kicsit ringatom, átölelem, megnyugszik és visszarakom az ágyába.

Sírni soha nem hagytuk.

2011. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%
Soha nem aludt velünk a kisfiam. Első pillanattól kezdve saját ágy, saját szoba. Még nem volt 6 hetes, amikor először végigaludta az éjszakát, és azóta is nagyon jól alszik. Egyszerre 4 foga jön, mégis 12 órát alszik egyben, egy hang nélkül.
2011. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 3 hónapos korában már átaludta az éjszakát, annak ellenére, hogy soha nem aludt este mellettem, és a mai napig sem igényli. Amíg pici volt kb. 2-4 hónapos délutánonként sokszor aludt el a mellkasomon, hasamon, azt nagyon szerette. Egy idő után jelezte, hogy szívesebben alszik a kiságyban.
2011. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ebben a formában nem igaz! Ha nappal keveset alszik a baba, (pl. nálunk ez volt), akkor a szakirodalom is azt mondja, ne higyjük el, hogy kicsi az alvásigénye, hanem találjuk meg azokat a körülményeket, amivel eleget alszik a baba. Nálunk az együttalvás vált be. Magától csak félórát aludt. Együtt 1,5-2 órát. Éjszaka viszont sokat ébred, keresi a közelségem,mert együttalszunk, most 14 hónapos, nem olvastam sehol ilyen összefüggést, pedig elmerültem az "együtt vagy külön.aludjunk" témában. Ha nektek a különalvás válik be éjszakára, akkor altasd külön, nem mindegyik baba igényli az együttalvást. :)
2011. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!