Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babát hogy lehet...

7 hónapos babát hogy lehet rászoktatni, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Többször is felkel,vagy enni,vagy a cumiért. Más anyukák mesélték,hogy már 2 hónapos kora óta nem kel fel a babájuk,de ő kb 3-4-szer is felkel.
2011. szept. 29. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 2 hónapos a lányom és átaludja az éjszakát.

Különösképpen semmit nem csináltam vele. Egyszerűen megvagyok áldva ezzel a tulajdonságával.

Mondjuk ő kezdetek óta éjszaka csak 1× ébredt fel, 2 hete aludja végig.


JA, és mielőtt jönne az "okos" hozzászólás: Nem, nem tápszerezem! Anyatejes...

2011. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Majd egyszer a tied is át fogja aludni, amikor eljön az ideje. Lehet hogy ő ilyen típus, megzavarják különböző dolgok, fogfájás, mozgásfejlődés, a többi anyukáé meg nyugodtabb, vagy majd eljön az idő, amikor már az ő babájuk sem fog egész éjjel aludni.

De általában a gyerekek többsége másfél- 2 éves korára kezdi átaludni az éjszakát, még azok is, akik előtte szörnyű rossz alvók voltak.

2011. szept. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom szintén 7 hónapos. Hol alszik egész éjjel, hol felébred. Volt kb. 6 hét, amikor már átaludta az éjszakákat. Aztán ébredt, és kétszer evett. Aztán csak egyszer. Aztán ivott, később megint evett. Most pár napja csak akkor ébred, ha beszorul a kiságy sarkába. De akkor sem ébred igazán, csak sír, és odébb kell tenni. :)

Próbáltam leszoktatni, adtam teát, vizet. Annyit értem el vele, hogy 1 óra múlva újra ébredt, és éhesebb volt. Szóval rájöttünk, hogy így csak magunkkal szúrunk ki.

Így nem is erőltettem tovább. Mondom, most pár napja megint alszik egész éjjel, de szerintem ez megint átmeneti. Majd kinövi egyszer. :)

2011. szept. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nálunk is ez a helyzet, van hogy éjjel 3-5 alkalommal megyünk cumi vissza és már alszik is, de vannak éjszakák amikor meg sem nyikkan. én is sokat olvasom hogy sok baba átalussza az éjszkát , meg hogy 12 órát alszanak 8-8 ig:)))Az én kisfiam evés nélkül este 9. reggel fél 7 ig alszik.

Aztán kiderül hogy aha, csak közben 5-6 között esznek és utána alszanak vissza.(én meg kezdtem irigykedni.

2011. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet szoktatni (csak drasztikus módon, hogy nem megy hozzá az ember, ha hívja. de ezzel sokat árt az ember a babájának, megrendül a bizalma.)

szóval ki kell várni, hogy ő érjen meg rá, hogy végig aludja az éjszakát. nálunk ez 1 évesen jött el.

2011. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most már egy másfél éves nagyfiú anyukájaként olyan jókat tudok mosolyogni azokon az anyukákon, akik büszkén mesélik, hogy a 2 hónaposuk átalussza az éjszakát.

Hogy miért? Mert ennyi idősen az enyém is átaludta. Elképesztően meg voltam magammal elégedve, hogy én aztán jól csinálom. Aztán 6-7 hónaposan újra kelni kezdett. Először egyszer, aztán kétszer, aztán ha a foga jött, óránként. Ha nem volt úgymond "semmi baja", akkor olyan 2-3 volt a megszokott. 13 hónaposan szoktattam le az éjjeli szopiról, akkor abbahagyta a rendszeres kelést, de néha még most is igényli az éjszakai összebújást.

Nem szeretnék károgni, mert biztos van olyan baba, aki mindig átalussza az éjjelt, de azért ez a ritkább. Fogzás, szeparációs szorongás, mozgásfejlődés mind bezavarhatnak. Nem tudod leszoktatni.

Vagyis dehogynem. Védőnőm Nobel-díjas javaslata szerint rá kell zárni az ajtót és nem bemenni akárhogy sír, és 3 nap alatt leszokik róla. Kösz, én inkább kelek tízéves korában is.

2011. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is kb.2,5 hós kora óta alszik kb. 8 órát éjszaka. Hajnali 4-6 óra között kelt enni. Én sem hittem benne, de gyakran tényleg csak szomjas és ha megkínáltam vízzel, aludt szépen tovább. Ha ivás után 15 perccel felsírt, akkor tudtam, hogy tényleg éhes és megszoptattam. Most 8 hónapos és már reggel 7-ig nem eszik. Éjszaka azonban 1-2 alkalommal felébred. Általában nem is hív, de ha hallom a bébiőrben, hogy szöszmötöl, azért ránézek.
2011. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!