Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos, több,9,2 kilós...

8 hónapos, több,9,2 kilós babának milyen kengurut-hórdozót ajánlanátok? Az édesapa cipelné.

Figyelt kérdés
Az édesapa utálja a babakocsit, viszont szivesen cipeli. Ezenkívül szoktunk túrázni is, nem túl hosszúakat.
2011. jan. 3. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha tud ülni, a fémvázas hordozót, kiránduláshoz szuper és sokáig jó.

Nekünk az van 1 éves kora óta, előtte kengurunk volt.

még minidg simán cipeli az paja, ha elfárad, majdnem 14 kiló és 22 hós lesz

2011. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi mei-tai-ban hordjuk a 9 kilós manónkat túrázni. De régebben kendőben vittük, 7 hónaposan hordozókendőben, csípőkötésben járt először 2000 méter felett. Szerintem 8 hónaposan ne tegyétek még be csővázas hordozóba, annyira még nem tudja tartani magát!
2011. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

A fémvázas kiránduláshoz jó lehet, de a hétköznapokban nehézkes és használhatatlan.


Nekünk ilyen van: [link] Elöl és hátul is lehet benne hordozni, ekkora babát persze már csakis hátul érdemes és egészséges. Ülni még nem tudó babát is lehet hordozni benne, tökéletesen megtartja a hátát, a gerincét, a lábát térdhajlattól térdhajlatig, ezenkívül ha elalszik, akkor a kapucni a fejét is megtartja. Olyan érzés, mint egy hátizsák, és a legkönnyebb hordozó: a súlya alig több, mint fél kg. Ezt egyik fémvázas hordozó sem tudja überelni.


ha nincs ennyi pénzetek, akkor egy mei tait ajánlok: [link] (Nincs hozzá közöm, csak tudom, hogy a Tündérputtony egy megbízható, jó márka.) Így kell használni: [link]


Kengurut ne!

[link] Kényelmetlen, 20 perc múlva már le akarod tépni magadról, a baba kinövi, és csak elöl használható.

2011. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

teljesen jó volt a kenguru:-))


tuodm, mostanában feketlistán van én akkor is kengurupárti voltam/vagyok


ha túrázáshoz 3-4 óra jó fémvézas, akkor hétköznap miért ne lenne az??


első

2011. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előző

faim is és lányom is 8 hónaposan már rég stabilan ült

2011. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Mert elég idétlen és nehézkes pl a konyhában egy fémvázassal forgolódni. :-) Amíg nem próbáltál egy formázott csatos hordozót (mei tait/kendőt), addig nem tudod, miről maradtál le. Kb olyan, mint Trabant után Mercibe ülni.


Nagyon is jó, hogy szeretsz hordozni, még ha kenguruban is, csak az a baj, hogy az anyukák egyszerűen nem tudnak arról, hogy a kengurunak vannak sokkal kényelmesebb, egészségesebb, hosszabban kihasználható, ráadásul olcsóbb alternatívái is. Csak egyszer próbáld ki, és megtudod, miről beszélek.


Idézek az egyik linkről, amit biztosan nem olvasát el:

"...mert így nem valósul meg a helyes tartás (helyes=széles M betű, popsi alacsonyabban, mint a térdek, gömbölyű hát), és a külvilág zavaró hatásai elől nem tud hozzánk bújni a baba, kiszolgáltatott helyzetbe kerül. A hordozó személynek is megterhelő, mert a hordozott súly nem vele együtt mozog, hanem előre húzza a vállat. A ma kereskedelmi forgalomban kapható kenguruk nem megfelelőek sem a baba, sem a hordozója számára. Szépek, de rosszak. Nem végletesen és használhatatlanul, de hosszú távon rosszak."


Ezenkívül nem találsz egyetlen ortopéd orvost vagy gyógytornászt sem, aki a kengurut helyeselné, mind egészséges hordozót. Nem is tudom, miért van még mindig forgalomban, amikor vannak annyival jobbak is.

2011. jan. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Még egy szavazat mei tai-nak! :) Nekünk tündérputtonyunk van, és IMÁDJUK!!! Sokkal-sokkal kényelmesebb, mint a kenguru (volt régebben az is, aztán megtudtam, hogy egyáltalán nem egészséges a babára nézve, nekem meg kifejezetten kényelmetlen volt)! A kislányom imád benne lenni, teljesen hozzásimul a hátamhoz, ha benne van, kényelmesen tud nézelődni, vagy bújni, ha épp ahhoz van kedve. :) Az esetek többségében el is alszik benne. Nekem egyáltalán nem megterhelő, szélesek a pántjai, és a súly is egyenletesen oszlik el. Rengeteget használjuk, én abszolút ajánlom! :)
2011. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1.Stabilan ül, már 5 hónapos kora óta a lányunk, alig bírtuk a 3,5 hós korától visszatartani, mert a mózesben már húzta fel magát.

2. Nagyon szimpatikus a hordozó az első linkről, megmutattam a páromnak is, valószinüleg ilyen lesz.

3. Vettem egy hordozókendőt, a Brendonból, aki ismeri annak írom: két darabból áll, x-ben kell feltenni, nem tudtam használni.

4. volt egy Chicco kengurunk is(9.kg-ig használható), nekem az se jött be igazán, a férjem szerette, bár macerás volt felvenni, de turázáshoz jó volt.

Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettek. A kistesónak majd egy jobb kendőt fogok beszerezni.:)

2011. jan. 3. 23:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülök nagyon. :-)


Csatosból olcsóbb is van, csak két példa: [link] és [link] ( [link] Ez a miénk: [link] (a neve Magyarinda)


A Brendonban egyébként lehet jó kendőt is kapni: szintén Amazonas, csak hosszú (4,5 m-es), a gépi szövésű színek nagyon jók, vékonyak, szellősek, betörés nélkül is azonnal puhák, újszülötthöz tökéletesek. Én így kötöm: http://www.youtube.com/user/foldizsuzsa1#p/a/u/2/PV0lIkX-uzA (nem én vagyok a videón...) Két perc alatt megvan, és tökéletesen tart.


Jó túrázásokat kívánok nektek!

2011. jan. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!