Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hiszti korszakot hogyan...

A hiszti korszakot hogyan bírjátok?

Figyelt kérdés
Nálunk most kezdődőt és néha megőrülök:-( Napok óta azt "játsszu", hogy toporzékol, hisztizik és húzza a gatyám és velem akar aludni, éhes, de mégse stb. Éjjel-nappal mindent csak sírva közöl, és persze mindenre nem a válasz:-( Tudom, hogy ez egy korszak és egyszer kinövi, de néha úgy érzem elszakad a cérna, és ordítani fogok(persze elfojtom), ilyenkor leteszem és 1-2 percre elmegyek lenyugodni. Ti hogyan kezelitek ezt az időszakot? Vannak módszerek a hiszti elkerülésére?
2011. jan. 5. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam a kicsi eltanulta a nagytól, szóval most már ketten hisztiznek szinte mindig.

Az én taktikám az elterelés, vagy az, hogy nem foglalkozok vele. A nagyobb már talán kezdi kinőni, mert neki elmagyarázom, hogy én is szépen beszélek vele, akkor ő is tegye ezt. A kicsinél eddig bejött az, hogy megmutatom magát a tükörben, s látja, hogy milyen csúnya, ha sír.

2011. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Párom azt kezdte el csinálni, hogy ha elkezdett hisztizni a kisfiam, akkor felemelte, bevitte a szobájába, és ott letette a szoptatós fotelbe "gondolkodni", majd behajtotta az ajtót. Mire kisfiam lemászott a fotelból (közben biztos a kezébe akad valamilyen játék is, ami a szobájában van), meg mire kijött vissza a nappaliba, már el is felejtette, hogy mi a baja, abbahagyta a hisztit. :)

Mostanában meg én kezdtem el azt mondani neki, hogy menj be a szobádba hisztizni. Ott lehet, itt kint nem. Érdekes módon hallgat erre, és abbamarad a hiszti azonnal. Már be sem kell vinni a szobájába. :) 15 hónapos múlt.

2011. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!