Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden fogmosas egy hiszti,...

Minden fogmosas egy hiszti, mi lehet a megoldas?

Figyelt kérdés
15 honapos, 6 honapos kora ota mossuk a fogat, de az utobbi idöben semmi nem hasznal.Raharap a fogkefere, ha a hatso fogakat mosom egyszeüen kilöki a nyelvevel a fogkefet.Többfajta fogkefet/kremet is kiprobaltunk valoszinüleg nem azzal van a baj egyszerüen nem akar fogatmosni.Akiknek hasonlo problema van hogyan, mikor oldodott meg?
2011. nov. 14. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp: nálunk két fogkefe van, egyiket a kezébe adom, és amíg szöszmötöl vele, addig én gyorsan megsuvickolom a fogacskáit. Ja, és este fürdés közben mossuk, mert olyankor egyébként is lefoglalja a pancsizás. Mennyi foga van a babócádnak? Lehet, hogy jön neki épp, érzékeny az ínye és picit fáj fogmosás közben, ezért ellenkezik.
2011. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na,most aztán valószínű kapom majd a "le pontokat",de leírom: mi hagytuk had csinálják maguk! Nem nevezném fogmosásnak amit csináltak,de nem volt hiszti,mindig nagyon várták a fogmosást! (A kicsi csak a 2 évet hogy betöltötte tudta rendesen megmosni a fogát.)

A fogápolás nálunk annyival kezdődött,hogy egy fogkefét adtunk a kezükbe,had rágcsálják!

(szakemberek szerint ez is elég eleinte!-hát,én nem tudom,én csak azt látom ami most van:4 éves és 2 éves a két nagy,és nagyon szépek a fogaik!)


Üdv:3gyermekes

2011. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem most nő a rágó foga? Emiatt fájhat neki...


Másik tipp: beszéljétek meg, hogy ezentúl először ő mossa meg magának, aztán a végén még anya is "rásegít". Lehet, hogy ez az önállósítási akció lelkesíti majd. Kicsit hagyod, hogy rágcsálja, aztán gyorsan megmosod neki. Hiszen már "nagy". :o)

2011. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudom mi lehetne a megoldás,de nálunk ugyanez a helyzet.15 hónapos a fiam,lehetetlen megmosni a fogait,pedig van már neki 18.Én nemhogy a hátsókat,az elsőket sem tudom megmosni,ki sem nyitja a száját,lefogni sem birom,nagyon el vagyok keseredve,és ez hónapok óta igy meg sajnos.Van 3fogkeféje,van elektromos is,több fogkrémje,de akkor sem engedi.Együtt mossuk közösen,én is az enyémet,de nem érdekli,csak dugja az ö fogkeféjét is ilyenkor az én számba..:( Gondolkoztam hogy fürdés után lefogom és "erőszakkal"megmosom neki,de nem akarom hogy örökje megutálja a fogmosást.Azt is próbáltam hogy amikor sirt öltözésnél,akkor gyorsba megmosom neki,de úgysem ment,mert épphogy "betaláltam"a szájába,direkt zárt szájjal fojtatta a hisztit...szóval nem tudom mikor engedik majd,de jó lenne ha minél előbb.
2011. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!