Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet ép ésszel kibírni...

Hogy lehet ép ésszel kibírni a "nem" és a hiszti korszakot?

Figyelt kérdés

Másfél évesem mindenre nemet mond.De ami még nehezebb h ha nem úgy van valami ahogy ő akarja hatalmas hisztit csap.Egy nap akár 30x is én meg megőrülök.Ilyenkor csapkod, dobálózik stb.

Mit tehetnék?


2010. nov. 24. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmúlik. Én soha nem foglalkoztam/om velük, ha látja , hogy senkit nem érdekel, akkor előbb-utóbb abbahagyja.

Tapasztalat.

egy majdnem 11 éves fiú és egy 20 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

arra gondolj, h egészséges a gyereked. Örülni is lehet neki:)


Aztán majd elmúlik, mikor már végképp kiborulsz tőle:)

2010. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is másfél éves, de eddig még elkerült minden a dackorszak, néha hisztizik csak, de az se vészes. Mindenesetre légy türelmes, ne borulj ki, ne lássa rajtad,hogy felidegesít. Ha azt látja rajtad, hogy nem érdekel, nem fog hisztizni.
2010. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsi elírtam, minden helyett minket akartam írni.
2010. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi sem használ... :-( nagyon kitartó, nagyon hisztis, nagyon akaratos és nagyon "agresszív kismalac". Persze mellette meg nagyon érzékeny. Sakk-matt. Mindenre nemet mond, nem akarok a szava járása, és még meg is magyarázza, kioktat minket. :-) Néha röhögök rajta, de legtöbbször nem vicces hogy a legapróbb dologban sem fogad szót és semmit nem tesz meg amire kérjük. És vannak veszélyes szituációk is! Én sajnos megőrülök tőle... a megoldás állítólag sok-sok-sok türelem és megértés. Állítólag abbahagyják valamikor. Hát remélem.
2010. nov. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát erre én is kíváncsi lennék.. talán segít, ha tudod, hogy nem vagy ezzel egyedül.. az én fiam még nem beszél 16 hónapos, de gyakorlatilag amióta megszületett, akaratos, ha nem tetszik neki valami üvölt, amúgy meg folyamatosan nyafog... sokszor úgy érzem, megőrülök!!!! Én sajnos 5 év után most visszaszoktam a cigire is... amúgy tényleg nincs más megoldás, mint figyelmen kívül hagyni a hisztit, de én pl attól, hogy nem "teljesítem a kívánságát" tehát nem ér célt vele,az én idegeim ettől még szétpattannak az állandó visítástól... szóval én megértelek, de segíteni sajnos nem tudok....
2010. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Az én lányom most lesz januárban 2 éves és mi is benne voltunk/vagyunk a hiszti korszakban.Nekem nagymamám a hideg vízes arc mosást ajánlotta,de egyáltalán nem vállt be s nem is igazán tetszik a módszer.Én ilyenkor nem figyelek rá vagy átölelem és megynyugtatom vagy egyszerűen elterelem valami másra a figyelmét mikor milyen hisztije van,ugyanis van mikor képes az ölemből is kiverekedni magát,mert mérges,dühös.De a nem oda figyelés tényleg nagyon jó.

Szerencsére már kezd nálunk ritkulni ez a dolog.

Neked is sok sikert hozzá

2010. nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hú ha igy belegondolok, nálunk vagy nem volt ilyen vagy észrevétlenül múlt el, mert mikor megláttam a kérdést rákatt, és kiváncsi voltam melyik korról szól a kérdés, vajon mi vár ránk...de már3 évesek vagyunk ugyhogy ezek szerint nálunk ne volt ilyen,vagy csak nem foglalkztam vele és szépen elkopott.
2010. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sehogy:.)

én ezrét járok pszichológushoz:-)

NA de komolyan, ne foglakozz vele. Ez most a legnehezebb, de legjobb megoldás. MAjd elhagyja.

2010. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szoktàk mondani, hogy legalàbb, mire ovis lesz, túllesztek rajta ès megtanulod kezelni. Akik addig nem hisztiztek, azok fognak visitva forogni az ovónőnek a padlón, amit a mi "érett" kishisztisünk nyugodt mosollyal fog nyugtázni:)
2010. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!