Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós babámnak hogy készítsem...

11 hós babámnak hogy készítsem a Milánói spagettit? Milyen fűszereket teszel bele?

Figyelt kérdés
Sűrített paradicsomból készíted, vagy nyers paradicsomból? Légyszi írjatok részleteket, holnap szeretnék készíteni neki.
2011. jan. 5. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, én házi befőzött paradicsomléből csinálom, és semmivel sem különb a mienknél a fűszerezése, persze és nem eszek túl sósan semmit. Mindig abból kell neki úgyis, amit mi eszünk, most 10 hós. Annyi a különbség, hogy a spagetti tésztát felaprítóm, vagy tarhonyát főzők neki.
2011. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesírási hibákért...
2011. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

11 hósan már nem főztem neki külön,hanem abból evett,amit mi ettünk. A húst paprikás zsíron,sóval,kicsi borssal,oregánóval megpároltam.Amikor megfőtt,akkor öntöik bele nem csípős ketchupot és ezt keverem össze a tésztával.

Jobb,mintha paradicsommal készíteném.

2011. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ketchup, oregano, minden mehet bele, csak kevesebb sóval. Imádja az ízes dolgokat, a paprikás krumpli csúszik most a legjobban, de még csak most kezdek házi kaját adni neki, mivel a bébiételeket egyre inkább nem eszi meg. Főzni nem szoktam, most viszont már muszáj lesz. Legfeljebb 2 napig ugyan azt fogjuk enni. És durum tésztát főztök, vagy mindegy már ennyi idősen?
2011. jan. 5. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:

náálunk is azt eszi, amit n főzök.

de katchupot sztem inkább ne ad neki. barátnőm fia még másfél évesen is allergiás a ketchupra. annyi mesterséges cucc van benne, hogy inkább hagyd ki.


paradicsompüré jobb.


mi is durumtésztát eszünk.


én vöröshagymát olajon megpárolom, majd a sonka, paradicsompüré és fűszernek bazsalikom, fokhagyma. barátnőm répát is reszel bele.

2011. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olajon hagymát pirítok, fél kiló darálthús megy rá, vegamix és kicsi bors, a fűszereket a végén teszem bele: 4-5 gerezd fokhagyma belereszelve, oregano, bazsalikom, kakukkfű és 2-3 sűrített paradicsom, nyáron pluszban sima paradicsom is. A tészta pedig már mindegy ilyenkor, jó lesz, amilyen van:)
2011. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, én a DM-ben szoktam venni BIO üveges paradicsomszószt (kb 500 ft) amiben fűszerek is vannak. Ezt felturbózom egy kis sóval, oreganóval és BIO ketchup-el. Ezzel keverem össze a spagettit, rá a sajt és mindannyian ezt esszük mert az útóbbi időben elkeztünk átállni az izfokozót tartalmazó készítményekről az egészségesebb kajákra...
2011. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, azthiszem ez az a szósz , több izesítésűt is lehet kapni csak most nincs itthon

[link]

2011. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!