Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babámnak hogy...

7 hónapos babámnak hogy főzzek? Milyen fűszereket és + dolgokat kaphat már a pürékbe?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 12:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, én 6 hónapos korától elkezdtem a hozzátáplálást. Átlag 2-3 naponként adtam újfajta ételt, szerencsére semmivel nem volt gond. Most 7 és fél hónapos és ezeket eszi már:

alma, burgonya, cékla, sárgarépa, sütőtök, háztartási keksz (tojás nélküli), csirkemell, banán, tök, kapor, petrezselyem, körte, zabpehely, oliva olaj, brokkoli

és néha kap Babylove bio tejpépet (grízes-banános) ez olyasmi mint a tejbegríz, meg néha uzsonnára Nestlé baby túrós desszertet, ami túrót tartalmaz

Tehát én csak zöldfűszereket használok, például a krumplipüréjébe petrezselymet, vagy a sárgarépa főzelékébe is, imádja a tökfőzeléket kaporral, sót egyelőre még semmibe nem teszek, viszont minden főzelékébe kap 1 mokkáskanál oliva olajat, mivel ezek zsírban oldódó vitaminokat tartalmaznak. Szoktam a főzelékekbe 2 teáskanál natúr zabpelyhet is belerakni, hogy sűrítse és tápláló is.

Leírom a nagy kedvenceit:

gyalult tököt fedő alatt megpárolom, sok vizet enged, szinte nem is kell alá, esetleg lehet alá önteni egy kis csontlevet, ami sómentes, jobb ízt ad neki. Ha kész, apróra vágott kaporral megszórom és kis husit bele. Általában én egy hétre előre elrakok a fagyasztóba a lepárolt és lepépesített csirkemell filét jégkocka tartóba, egy kockával minden nap kap, hogy legyen husi a főzelékek mellé. Szombatonként megveszem a csirkét, a csontjából lehet főzni kis alaplét, ezek mind mehetnek a mélyhűtőbe, pikk-pakk megvan a baba ízletes ebédje. Beleteszek egy mokkáskanál oliva olajat, kevés zabpelyhet és pici anyatejjel (de lehet a főzőlével is) összeturmixolom.

Imádja a sárgarépát is ugyanúgy lepárolva, petrezselyemmel, husival, kis anyatejjel összeturmixolva.

Ugyanígy alma-krumpli párolva husival.

Krumpli-sütőtök (ezt is elraktam fagyasztóba)

A brokkoli is nagyon bejött neki, abba több tejcsit öntöttem, de ha nincs elég tejed, tápszerrel is fel lehet önteni, ugyanolyan jó.

Sűrítésre jó a krumpli, zabpehely, de pici lisztet is már szabad használni a glutén miatt.

Amúgy nekem azt mondta a védőnő, hogy ne aggódjak, ha a baba három napig ugyanazt eszi, nem fog panaszkodni, hiszen fél évig csak anyatejen élt, nem kell annyira törekedni még a változatosságra.

2011. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!