Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor megszületik a baba, a...

Amikor megszületik a baba, a kórházban ideadják a születési anyakönyvi kivonatát és azzal kell menni intézni a tb kártyáját? Ha ezek megvannak, akkor lakcímkártyát mikor kap? Mikor tudom elkezdeni megigényelni a családit meg a gyest?

Figyelt kérdés
Mindegyikhez kellek én is vagy elég az apuka? Ha nincs kire hagyni a babát cipeljem magammal pár naposan h ezek minél hamarabb ellegyenek intézve? Hogy vannak sorba ezek a dolgok, és mennyi időt vesz igénybe?
2008. jan. 22. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a dolgokat eltudja intézni az apuka.Hová vinnéd a pár napos babádat??A papi´rokat ki kell tölteni,és a férjed átadja a Tb-nek,hivatalnak,stb..
2008. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia,,


Az anyak.kiv.-ot és a lakcímkártyát az illetékes önkormányzat (BP-en a kerületi), ahol szülsz, állítja ki. Asszem 10 munkanap szülés után az elkészülése és fenti hivatalban vehető át. Apa is átveheti.

A TB kártyát jobban jártok, ha személyesen intézitek az OEP-ben, ott megmondják a tb számot, kapsz egy igazolást amivel tudod intézni a pénzügyeket. Internetről töltsd le a szükséges papírokat (jövedelem igazolást a munkáltatóval alá kell iratni) és ha megvan minden okmány akkor egyúttal itt elindíthatod a TGYÁs, vagy Gyes folyósítását. Nem tudom melyikre vagy jogosult?

Utána az illetékes Államkincstári Irodában tudod intézni az anyasági támogatást és a családi pótlékot.

Ha valamit nem értettél ebből a zűrzavarból, akkor írj privit nyugodtan és megpróbálom mégegyszer... :)))


a www.magyarorszag.hu-n megtalálod a nyomtatványokat.


Sok sikert! Gratula a babához.

2008. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, annyival kiegészítve, hogy egy meghatalmazást írjatok, miszerint mindenben helyetted a férjed intézkedhet.

Nálunk is a férjem intézte, egy-két nap alatt meg is van.

Bár nem tudom, de az egyik babázos honlapon, van egy olyan társaság, aki megfelelő anyagi juttatás ellenében mindent elintéz. Talán a babazo.hu vagy az anyaleszek.hu oldalon volt a hirdetés?

2008. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Két héttel szülés után lesz csak meg az anyakönyvi kivonat, de ahhoz azért te is kellenél. Két hetesen már magaddal viheted a picit. Az anyakönyvi kivonatot meg kell igényelni minél hamarabb (telefonon), az kb. két hét, utána tudod igényelni a családit és a GYED-et. GYES csak később van. Két három hét alatt minden meglesz. Én ezeket egyedül intéztem (apuka nincs, ne firtassuk, kész) és így is meglett minden.
2008. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyakönyvi kivonatot még a korházban megkapod. kb. 2 nap.
2008. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint ezt is kórháza válogatja-én is megkaptam a fiam anyakönyvi kivonatát míg bentvoltunk.
2008. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!