Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A korházba ahol szülök (pécs...

A korházba ahol szülök (pécs édesanyák utja), elinditják baba anyakönyvezését, lakcimkártyát, tb kártyát nekem kell intezni?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen papirokat kell bevinnem,házasági anyakönyvi kivonat kell oda vinnem,mikorit?
2008. júl. 29. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem, a házassági anyakönyvi kivontaról nem tudok mit mondani, de a tébés néni bejött és felvette az adatokat, viszont már nem emlékszem, hogy miért, de be kellett telefonálnom, hogy intézik-e, és azt mondták, hogy azt nekem kell. De a TAJ kártyát azt postán küldték.
2008. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahol házasságot kötöttél a férjeddel, ott kell a szülés előtt ( 30 napnál nem lehet régebbi ) házassági anyakönyvi kivonatról hivatalos másolatot kérni, mondani kell hogy kisbaba születéséhez és akkor ingyenes. A lakcímkártyához a te adataidat veszik fel szülés után és a te állandó lakóhelyed címe kerül a kicsi kártyájára. Ezért vidd magaddal a kórházba személyi igazolványodat és a lakcímkártyádat TB kártyádat, és a házassági anyakönyvi kivonat friss másolatát. Ha van ideiglenes lakcímed akkor azt utólag kell az okmányirodában bejegyeztetni a babának. Az anyakönyvi kivonathoz is felveszik az adatokat ( ehhez mellékelik a házasságit )és a kicsi anyakönyvi kivonatáért meg be kell menni személyesen az anyakönyvi hivatalba, általában a baba megszületése után 1 héttel készen van. A TB kártyát postán fogod megkapni.
2008. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok, a lakcímkártyát vagy az anyakönyvi kivonattal együtt odaadják, vagy kiküldik postán.
2008. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!