Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszeres babaknak kell kulon...

Tapszeres babaknak kell kulon folyadekpotlas?

Figyelt kérdés
mindenhol ugy olvasom,hogy anyatejes babaknak NEM kell,mert fedezi az anyatej a folyadekszuksegletet,de tapszeres babakrol nem irnak semmit. Kell nekik kulon tea vagy viz?
2011. jan. 6. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az én babám 6 hetes korátol lett tápszeres, és azota adok neki babavizet, vagy teát. Szomjasak a tápszerre.

Most mult 2 éves és esténként kap tápszert, rögtön utánna kér teát is.

2011. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, 6,5 hónapos a kislányunk, 5 hós kora óta kap tápszert. Én is feltettem ezt a kérdést egy nagyon jó netes gyermekorvosnak 3 hete. Ő azt mondta, hogy a tápszerrel is sok folyadék bejut a baba szervezetébe, de étkezések között kínálgatni kellene forralt-lehűtött vízzel. Ha issza, akkor szomjas, de ha nem issza akkor nem kell erőltetni. Mi is próbáltunk előtte leveket, zöldség, gyümölcs, próbáltunk 3 féle teát, egyiket sem fogadta el. Néha iszik 1-1 korty vizet s annyi elég. Úgyhogy Te se aggódj ha nem iszik, tudja Ő hogy mikor van rá szüksége.
2011. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az en babam 3 hetes. Neki is lehet?
2011. jan. 6. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ja hogy ilyen pici a baba :)

Forralt-lehűtött vizet próbáld meg, ha elfogadja, adj neki nyugodtan, de erőltetni nem szabad.

2011. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mi is kinálgattuk kiskanállal, néha kellett, néha nem. Meg ha csuklott, akkor adtuk. Szerintem is jobb a viz még még ilyen picinek. Csak mi vettünk palackos babavizet, de jo a forralt is.
2011. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2011. jan. 6. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen tápszert adsz neki. Én HA-s tápszerrel etetem a kisbabámat, tavaly nyáron a legnagyobb kánikulában született és soha nem kellett neki folyadékpótlás. Az igaz, hogy mindig sokat evett. A doki azt mondta, hogy kilónként 100 ml vízre van szükségük a babáknak. Próbáltam én is itatni azért, de soha nem fogadta el.

A barátnőm kisfia édeskés tápszert kap, ő mindig megszomjazik rá. Úgy tudom, hogy banán ízű. Szóval ne izgulj, ha nem kéri, ne erőltesd, de azért próbálkozz.

2011. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!