Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban kell folyadékpótlás a...

Valóban kell folyadékpótlás a pici tápszeres babáknak?

Figyelt kérdés

Mi elég sokat pótolunk az anyatej mellé, több mint a felét, nekem is kellene itatnom a 3 hós kisfiam? Vízzel, teával?


Egy hozzászólásban olvastam, hogy jobb kedvűbb azóta a babája.


2010. ápr. 20. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
kell(ene), és inkább vízzel , mint teával.
2010. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt miért nem mondja a gyerekorvos, vagy a védőnő? De a tápszer dobozára sincs ráírva.
2010. ápr. 20. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Hisz attól, hogy folyékony a tápszer ő is lehet szomjas. Hisz ha pl melege van izzadással több vizet veszít. Én 1 hós kora óta itatom teával. Minden étkezés között megkínálom. Ha iszik iszik, ha nem nem. A veséknek is jó, meg az anyagcserének a minnél több folyadék. Ásmossa a veséket.
2010. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

A babáknak olyan a tápszer,mint nekünk felnőtteknek az étel.Mivel mi is iszunk nem csak eszünk,bizony nekik is kell folyadék a tápszer mellé.Forralt és lehűtött víz,vagy ajánlom a Humama baby vizet ami már felbontás után fogyasztható.Egyenlőre ezt próbáld meg,inni fogja hidd el,hiszen a babák is szomjasak.Édesített limcsit meg teát még ne adj szerintem.

És valóban jobb kedvűek,hiszen csillapítva van a szomjúságuk.

Az én gyerekeim is kaptak a tápszer mellé folyadékot.

Ja és gondolj bele,jön a nyár a meleg,akkor hajlamosabbak a kiszáradásra.

Én adnék pótlást a helyedben.

két gyerkőcös és 16 hetes kismama.

2010. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
nem kell. akkor kell csak itatni, hha te is többet iszol nyáron a melegben. én teáztattam a fiamat, a gyerekorvos meg jól leszidott, h minek? ha szopik is a babád, akkor szerintem felesleges. de próbáld meg, hha elfogadja igyon. de elméletileg nem kell.
2010. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Igaz,mi anyatejesek vagyunk,de a doki és védönö szerint se kell plusz itatni,mert az anyatej nagy része viz,nekik ez étel-ital egyben. Egyszer rákérdeztem,hogy a tápszeres babát se kell itatni? És azt mondták,hogy nem,mert a tápszer is vizböl van. Az is olyan arányú vizet tartalmaz,mint az anyatej. A teát meg végképp ellenzik,az szóba se jöhet,esetleg babaviz,ha nagyon akarod itatni,kipróbálhatod,de csak vizzel.
2010. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat az enyem is anyatejes+tapszeres. Sot este mar csak tapszert kap mert estere sosincs eleg tejem. Probaltam a teat es a vizet tobbszor is egy nap de kikopte mind a kettot. Ugyhogy az enyem nem igenyli, nem szomjas. De persze minden baba mas, probald meg.
2010. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én akkor adtam neki egy párszor baba vizet, amikor csuklott, akkor nagyon szívta. Nem szeret csuklani, a víztől pár korty után abba marad a csuklása.
2010. ápr. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!