Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes 6 hós kislányom...

Anyatejes 6 hós kislányom hozzátáplálását jól csinálom? Többi lent

Figyelt kérdés
5 hós korától adok neki a tej mellett gyümölcsöket, sőt, főzeléket is evett már egy párszor, de még mindig nem váltottunk ki egy etetést sem, úgyanúgy megissza utána a szokásos tej adagot. azért kezdtem már 5 hósan a kóstoltatást, mert érdekelte az evés, nyúlt az étel után az asztalnál,szóval nyitni kezdett más felé. Nem kellene már egy étkezést így kiváltanom? hogy csináljam? délelőtt adjak annyi gyümit amennyit kér, aztán cici, délben pedig annyi főzit amennyit kér, aztán cici? VAgy amíg a tízórait nem váltom ki ne adjak délben főzeléket? ti hogy csináltátok?előre is köszi!
2011. jan. 6. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem váltod ki a tízórait, addig ne adj neki délben mást. Ha már ki van váltva a tízórai, akkor sem kell egyből kiváltani az ebédet, hanem kb egy hétig csak akkor kapjon mást.

Add neki a gyümit, amennyit kér, majd kínáld meg cicivel, de nem fog egy adagot megenni.

2011. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 15 (lassan 16) hónapos a kisfiam. Nem igazán erőltettem a kiváltást, bár 6 hónapos korában nekem is eszembe jutott. Aztán úgy gondoltam, legalább 1 éves koráig adok neki, aztán majd lassan kiváltom. Mindig evés után kináltam meg cicivel. Persze kellett neki. :) Nem is nagyon ivott mást, ezért is döntöttem így. Olyan 11 hónapos elmúlt már, amikor szopizott reggeli után, de éreztem, csaak szórakozik. Onnantól elhagytam a reggeli utánit, rá kb. 1 vagy 2 hétre az uzsi utánit. Az ebéd utánitól tartottam, mert olyan jól bekómált a tejtől. :) Olyan 13 hónapos lehetett ,amikor azt is elhagytam. Nem is reklamált. Este és éjjel továbbra is kapta, ha kért. Most, 15 hónaposan egyik napról a másikra leállt és nem kért. Szerintem így a legjobb neki. És most már én is többet alhatok. Persze ez nem jelenti azt, hogy egyszer sem kel fel éjjel. Éjféltájt megébred, megnyugtatom és alszik olyan 7-ig. Nem okozott neki traumát, hogy nincs cici. (Azért még néha benéz a pólóba és mondja :"cic")
2011. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem előbb válts ki egy étkezést.

mivel már 6 hónapos akár az ebédet is kiválthatod ha úgy látod nyitottabb a főzelékre.


ha nagyon nem sikerül kiváltani bekeményíthetsz, ne adj neki cicit utána akkor se ha kéri, kínáld meg vízzel vagy ha látod, hogy éhes, gyümilével. 2-3 nap alatt megszokja, hogy nem kell tartogatni helyet a tejcinek és jól be fog kajálni :)

aztán kezdheted a másik étkezéssel, itt nem baj ha 2 hétig cicizik utána, kb. 3 hét alatt tudsz kiváltani egy étkezést :)

2011. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, mindkettőnél máshogy csináltam.

Az elsőnél én is "óra közelibben" szoptattam, nála a gyümölcsöt délelőtt szopi után adtam (meg később délután is azt hiszem), egyedül az ebédnél csináltam fordítva: először főzelék, és utána szopi. Pár hét után egyre kevesebbet szopott, majd egyszer csak nem kérte főzelék után már. Még pár napig próbálgattam, vagy ha láttam, hogy nem evett túl sok főzeléket, akkor megkínáltam, de egy idő után egyértelműen elhagytuk.


Második babámat teljesen igény szerint szoptattam, őt elkezdtem először egy, majd két, majd stb. evésnél odaültetni az asztalhoz, amikor mi (többiek) is ettünk, és olyankor ő is kapott a korának megfelelő ételt. Ha közvetlenül előtte szopizott, akkor értelem szerűen nem nagyon evett (de én emiatt nem tartottam vissza a szopizást).

Így fokozatosan csökkent le a tejmennyiségem, mostanra (16 hónapos) már inkább csak a megynugás-összebújás a fontos, de azért még van tej. (Épp nemrég egy egész napot távol voltam, estére úgy bekeményedtek, hogy magam is elcsodálkoztam :o)


Így visszanézve ez jobban tetszett, bár most van egy cicifüggő babám, aki ki tudja mikor fog leszokni. :o)

Viszont azt sem bizonyítható, hogy ez egyértelműen emiatt van, mert a két gyermekem teljesen más természet, a pici mindenkivel erős testi kapcsolatot épít (értsd jól: bújós baba), a nagy meg nem igazán kedveli, ha ölelgetik-szorongatják...

2011. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!