Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik egy nap 3...

Mennyit eszik egy nap 3 hónapos anyatejes babátok? Elég neki az anyatej vagy kell pótolni?

Figyelt kérdés

Mindkét kérdés érdekelne. Jelenleg az én babám olyan 710 ml anyatejet eszik meg egy nap. Viszont úgy érzem a mellem már nem bírja ezt a hajtást...

Ha pótoltok, hogy pótoltok?


2011. nov. 29. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. HÁrom hónaposan növekedési ugrása van a babádnak. Most többet akar egyszerre, ha gyakrabban mellre teszed, akkor 2-3 nap alatt átáll a szervezeted, és több tejet fog termelni.

Ha eddig volt elég tejed, ezután is lesz!

Ha úgy döntesz, hogy nekilátsz pótolni, akkor az a tejmennyiséged további csökkenéséhez fog vezetni.

2011. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csakhogy ez az állapot már az előző növekedési ugrás óta tart, és a következőt még el se értük. Így is az előző után már sűrűbbre vettem az etetést. Ma pedig már reggel úgy éreztem alig van tejem. Mert van hogy az első két szoptatásnál meg eszik 300 ml-t két szoptatás alatt egy-egy ciciből. Ma pedig kettőből is (már mint mindkét szoptatásnál mindkettőt oda kellett adnom) csak 230 ml-t tudott enni. Még egy növekedési ugrást már nem tudom, hogy fogok bírni tejjel.
2011. nov. 29. 11:42
 3/16 A kérdező kommentje:
Bocs, mindenhol véletlenül ml-t írtam, de grammra gondoltam...
2011. nov. 29. 11:44
 4/16 anonim ***** válasza:

Az enyém 3,5 hónapos és két hete szórakozik velem, hogy állandóan a cicimen lógna. Néha mérem mennyit eszik, kb 1000g egy nap alatt, de ezt 10-12 alkalommal szopik úgy szedegeti össze. Én is úgy érzem ezt már nem tudom követni, olyan mintha sose lakna jól. Sajna az enyém nem fogadja el a tápszert és a cumisüveget sem, így nincs más választásom kitartok:) Ja! amúgy 7 kg felett van a drágám, azért eszik ennyit:) Egy-egy evésre meg változó 60-200g eszik.

Szóval kitartás! Én úgy döntöttem, ha mégsem szaporodik a tejem, akkor 4 hósan íratok neki pépet végszükség esetén azt kanállal szerintem megenné.

2011. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát ha jól fejlődik a babád, akkor először is tedd el már azt a mérleget.

Aztán, minden szopinál kínáld fel mindkét mellett. Először AB mell, majd a következő szopinál BA legyen a sorrend. Ha valami miatt csak az egyikből kér, akkor legközelebb természetesen a másikkal kezd. Így sokkal több inger éri a melledet, és több tej lesz, meglátod. Szoptasd, amikor csak kéri. (Egyik gyerekem csak 3-4 óránként kérte, másik meg két óránként, szinte mindig).


Aztán, a nap folyamán változik a tej összetétele. Reggel általában több és hígabb az anyatej, estére kevesebb és zsírdósabb. Ez a baba igényeihez igazodik, tehát este biztos hogy kevesebbet fog enni, de ez nem jelenti azt, hogy nem lakott jól.


Hidd el, képes vagy táplálni a kicsidet! Akinek az első 4-6 hétben van elegendő teje, annak a szoptatás végéig van elég. (Hacsak nem történik valami hirtelen trauma, vagy pszichés dolog, ami miatt elmehet a tej)

JA, és pihenj, igyál elegendő folyadékot (nem kell túlzásba esni, annyit igyál, amennyit kívánsz, és fontos, hogy ha szomjas vagy, azonnal igyál, ne halogasd későbbre)


A tej legnagyobb része stoptatás közben termelődik, tehát ha "löttyedtnek" tűnik a mell, az nem annak a jele, hogy nincs elég tej. Ha a baba beindítja a tejadó reflexet, utána annyi teje lesz, amennyi kell neki.


Ha bizonytalan vagy, keress meg egy IBCLC-s szoptatási tanácsadót. A www.lll.hu oldalon találsz többet is.


Minden jót!

első

2011. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem csak a mérleg miatt érzem, hogy nem elég neki, hanem látom, hogy enne még, de már nincs mit.

Tulajdonképpen valószínűleg elég neki annyi is amennyit megeszik, mert nem sír után meg ilyenek, de akkor meg miért van az, hogy látszik, hogy enne még?

2011. nov. 29. 11:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz így látatlanban megmondani, de ha igazán éhes lenne szopi után, akkor tutira üvöltene torka szakadtából. :o)
2011. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Miből "látod", hogy éhes?
2011. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rugkapál, tépdesi a cicit. Beveszi a szájába, szív rajta, de gondolom nem jön ezért kiköpi. Szenved rajta. Ez így megy egy ideig aztán inkább felveszem megböfiztetem. Várok, hogy nyűglődik e még, de általában ilyenkor már nem szokott. Max látszik, hogy szopogatja még a kezét, ilyenkor cumit adok neki.
2011. nov. 29. 13:28
 10/16 anonim ***** válasza:

A "tépdesés/rugkapálás" a böfi miatt lehet.

Enniyre pici baba nem tudja megkülönböztetni az éhségérzetet és a pocakfájást még rendesen, mert mindkét "érzet" a gyomorban van.

Mint írod, böfi után megnyugszik, tehát ez a gond.

Nem megy egyik napról a másikra, és első gyerekkel a legnehezebb szerintem, de ki fogod ismerni a babád jelzéseit!

A tejci meg elég neki!

2011. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!