Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babának aki 6...

9 hónapos babának aki 6 hónapos korától hozzátáplált, a tápszer helyett (milidibé2) lehet már 12%os tejet hígítva adni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
NEM! 1 éves kor alatt tejet nem szabad adni!
2011. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott. Majd egy éves kora után. (bár a legújabb kutatások szerint a 3 éves kort is érdemes megvárni)
2011. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, 1 éves kor alatt nem ajánlott. 1 éves kor után fokozatosan bevezetni, akkor is 3,5%-osat, forralva. (A boltiak közül tehát legnagyobb zsírtartalmút kell adni.)


Bocsi az offért, de a 12%-os tej az milyen? Ilyenről még nem hallottam.

2011. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1,2 % -osat akart írni szerintem a kérdező.
2011. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam 1,5 %-osra gondoltam.

Akkor maradunk még a mildibé-nél. Csak olyan sokan mondják nekünk,hogy miért vesszük még mindíg a drága tápszert mikor már tejet is ihatna,mert ők már 6-7-8- hónapos babáknak tejet adtak. De inkább megveszem,nehogy valami baja legyen a tejtől. Gondoltam kikérem többek véleményét is. A védőnőnk is 1 éves kortól javasolja a bevezetést.

2011. jan. 6. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értelek, ha egy szakember is ezt javasolja miért nem hiszel neki?? Gondlod h rosszat akar??

Amúgy valóban minél tovább kap tápszert, ha már nem anyatejes annál jobb. 9 hónaposan még nagyon korai lenne a bolti tej.

2011. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet adni. Majd 1 éves kor után.
2011. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mert a "szakember" 2010-ben lett védőnő (22 éves) sok badarságot mondott már. Olyan dolgokat, hogy a gyerekorvosunk csak szörnyülködött,mikor rákérdeztem,hogy szerinte is így van e. Nem azt mondom,hogy 1 éves kor előtt lehetne már tejet adni a gyereknek,de tény hogy a "régi időkbe" már sokal hamarabb adtak a babáknak,meg minden mást is. Mi ma már sokkal óvatosabban adagoljuk az új ételeket. A lányomnak is majdnem 2 éves koráig adtuk a tápszert, babaitalt a "reneds" ételeken felül.(már akkor is mondták az idősebbek,hogy tiszta pénz kidobás,bár szerintem nem) Ez valószínű a fiamnál is így lesz,csak szerettem volna más véleményét is hallani,az ismerőseimen kívül.
2011. jan. 6. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!