Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van kialakult napirendetek?

Van kialakult napirendetek?

Figyelt kérdés
Nálunk minden nap máshogy van.Attól függ reggel mikmor kel fel.Ez 5-7 között szokott lenni.És ilyenkor minden tolódik.Kaja,alvás fürdés.Ez baj?
2011. jan. 6. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen van, de néha napján csúszhat hiba a számításba nálunk is. :)

Én azért megpróbálnám valahogy közelíteni az időpontokat egymáshoz, ha nem is óramű pontossággal, de max. fél órás csúszással.

Bajnak nem hiszem, hogy baj, ha alszik rendesen és kiegyensúlyozott a baba, bár azt nem írod, hogy mennyi idős.

2011. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekunk se orara pontos a napirendunk, attol fugg mikor ebred a manonk.Ez reggel 8-9 kozott szokott lenni, de volt, hogy 8 elott is es joval 9 utan is. Van olyan nap, hogy csak 3 szor eszik (ilyenkor keson kel es koran fekszik estere), altalaban 4 szer eszik, de pl ma es tegnap 5 szor. Amugy egy kiegyensulyozott vidam baba, (8 honapos lesz,9 kg 75 cm) ejjel 12 orat alszik, este 8-8.30 kozott van a lefekves.

En nem tartanam bajnak amig minden rendben van a babaval.

2011. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, van :)

és legkésőbb ebédig utolérjük magunkat.


így néz ki egy napunk:

reggel felkel (7 és 10 között valamikor :D), megissza a tápiját, kitakarítunk, játszunk, ha korán keltünk kimegyünk sétálni és 10 óraizik is.


délben ebéd és ez már fix minden nap utána kis játék és megkapja a kakaóját az elalváshoz :)

mikor felkel (általában 4-kor) eszünk valamit uzsira majd kimegyünk vagy vendégségbe megyünk, bevásárolunk, melyik napra épp mi a program :)

este úgy alakul, hogy mennyire fáradt, van mikor 8kor fektetjük, ilyenkor 7kor gyors vacsi és fürdés.

de olyan is előfordul, hogy nem fáradt el délután így csak 8körül érünk haza, megvacsizik aztán jó nagyot pancsolunk :)

13 hónapos kisfiam


láthatod, hogy nem az idő a fontos hanem hogy egymást kövessék az események. és alkalmazkodni kell a korához is. mikor kisebb volt mindig pont 7kor fürdettük, ez volt az igénye, most, hogy nagyobb, lefekvés előtt szeret fürödni.

2011. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6 hónapos a lányom,és írd és mondd semmi,de semmi rendeszer nincs abban amit csinál!És nem is hagyja,hogy én csináljak napirendet neki!Onnantól kezdve,hogy nincs két nap,hogy ugyanakkor keljen fel,minden csúszik!
2011. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Egyik gyerekem 5 másik 3 éves. Én minden nap másfél órával hamarabb kelek és edzem. Ehhez ragaszkodom. Az egy óra csak az enyém. Aztán zuhany, reggeli készítés és keltem a népeket. Elviszem a gyerekeket az oviba. Férjem szokott a gyerekekért menni, így kb. egy órával előbb vagyok otthon mint mindenki más, tehát van időm vacsorát főzni. Vacsi, tévézés, játék, fürdés, alvás. Kb. 9 körül már alszik mindkét gyerek. Aztán elmosogatok, elpakolom a játékokat és vége a napnak. :)
2011. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!