Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos és 9 napos a babám...

3 hónapos és 9 napos a babám és 3 napja visszabukja a tejcsit, eddig ne mvolt ilyen problémánk. Mitől lehet? Nincs baj, ugye?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 08:47
 1/3 A kérdező kommentje:
szopizik :-)
2011. jan. 7. 08:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem szopis! :)


Most volt egy nagy növekedésugrása, amit ezek szerint sikeresen átvészeltetek!Mivel az igénye hirtelen megnőtt, de a kis gyomra még nem alkalmazkodott! E miatt bukik!Hidd el max egy hét és alkalmazkodik a gyomra az igényeihez! :)

Semmi baj!


13 hós még szopizó kislány anyuja

2011. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem akarlak ijeszgetni, de nálunk ugyanez volt. 3 hós koráig gyönyörűen hízott, nem bukott. Attól kezdve meg minden szopi után bukott és még a súlygyarapodása is visszaesett. 2 orvos is kivizsgálta, és csak annyit tudtak mondani, hogy még nem elég fejlett a gyomra, ezért bukós, és azért csak 3 hósan jött elő, mert akkor kezdett sokat mocorogni, és így visszatornássza a tejet. most 6 hónapos, kb.1 hónapja javult a helyzet. Így utólag sok okot-megoldást találtam, leírom őket, hátha valamelyik nálatok is szóba jön.


-sűrűbben bukott, ha én tejet, kakaót, csokit ettem

-szopi közben sok levegőt nyelt, ezen a testhelyzet változtatásával tudtam segíteni: vagy mindketten oldalunkon fekszünk és úgy szopizik, vagy az ölemben ül, szemben velem, lovaglóülésben, és rám fekszik, úgy kapja be a cicit. (én kicsit hátradőlök). Azért nyelt sok levegőt, mert erős volt a tejleadó reflexem, és ömlött a szájába, sokszor fére is nyelt.

-szopik után fél órát karban tartottam, függőlegesen

-ágyát fejnél megemeltük

-szopi után 1/2-1 óráig nem "nyaggattam" (nem pelenkáztam át, nem öltöztettem, később mentünk sétálni...)


Azt mondták, amíg a súlygyarpodás megmarad, addig nem kell aggódni a bukások miatt (persze, amit lehet, meg kell tenni érte, de gyógyszert nem adnék). Nálunk a fő gond ez volt, hogy nem hízott jól.


Sok sikert! Ahogy nagyobb lesz, kinövi! Amint megtanul ülni és eszik pépeket, akkor teljesen elmaradnak.

2011. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!