Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyerek az anyagi fellendülés...

3 gyerek az anyagi fellendülés miatt? Csak én érzem ezt gáznak? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés

A nővéremékről van szó, 2 kicsi gyerekük van (4 éves nagy és 1 a kicsi).Vannak adósságaik,személyi kölcsön is (havi 16 ezret fizetnek rá) a lakásuk is hitellel terhelt és az autó is. Az autó munkaeszköz a sógoromnak. Előfordul,hogy csúsznak számlákkal, telefon,eon stb.Az autó hitelre is most kértek hosszabbítást. Most bejelentették,hogy újabb gyerek érkezik.Persze azt mondják,hogy védekeztek és úgy jött össze, a nővérem eléggé idegesnek is tűnik (szóval lehet hogy van benne valami hogy nem számított rá spirálja van egyébként).De megütötte a fülemet,hogy úgy vannak vele hogy most az adókedvezménnyel jóval több pénzük fog megmaradni sógorom fizetéséből, plusz a családi ugye, meg a két nagyobb kedvezményes étkezése, ezeket sorolták. És hogy így legalább egyenesbe tudnak kerülni az adósságaikkal. Én teljesen kiakadtam ezen,hogy anyagi megfontolásból vállalnak 3 gyereket? Normális, értelmes embereknek tartottam őket eddig,nem pénzért szülőnek. Azt hittem ilyet csak egy bizonyos réteg csinál. A nővéremmel össze is balhéztunk, azt mondta én könnyen beszélek,hogy vetesse le mert nem én vagyok terhes és nincs is gyerekem. Ebben igaza van. És hogy mi ne szóljunk bele (van egy másik tesónk is, szülők nem élnek már) merthogy úgyse segítettünk nekik sose. Ami anyagilag igaz,mert egyetemre járunk, de néha meglátogatjuk őket, eljátszunk a gyerekekkel, bár gondolom ez annyira nem nagy segítség. Tényleg nincs semmi segítsége amúgy a nővéremnek, így is nyúzott, fáradt, felőrlik az anyagi problémák és akkor még egy babát bevállalni?

Csak én akadtam ki ezen vagy ez normális?


2011. jan. 7. 10:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Van 3 gyermekes ismerősünk és azt látom - úgy gondolom - hogy amennyivel több jár annyit jó szivvel el is költ rájuk az ember. Ha nem is csecsemőkorban de egy pénzügyi alapba be lehet tenni és az iskolás időszakra meg oviba szakkörre jó lesz az a pénz.

ÁM!

azért amiért a rokonok akarják hogy a hiteltörlesztő részletet az állam által adott pénzből fizessék .... nem tartom nyiltnak. Úgyértem ezt igy nem lehet megitélni mert egy kisbabának még nem rossz ha a tesói ruháit hordja és anyatejet kap de az az Ő pénze.. kb. olyan mintha a gyest cigarettára költeném amikor meg a lányomat beiskolázni kell azt mondanám hogy nem vehetjük meg a 100,- os füzetet mert nem tellik rá elég lesz a sima is. V. ha kirándulás lenne az oviban nem mehetne mert nincs rá pénz - már nincs rá-


Szóval a gyermek miatt nem fer.

2011. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,ha már jön a 3.gyermek,próbálja a jó oldalát is nézni anyagilag és mivel nem vagy ilyen helyzetben nem tudhatod,hogy milyen is.

Most Magyarországon vagy 1 vagy 3 gyermeket érdemes szülni,az anyagi vonzata miatt,a 2 gyermekes családok nagy ívben levannak tojva az állam részéről.

2011. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam nekik, hogy oké hogy eleinte szopik, meg minden cucc megvan a nagyobbakról, és mondjuk pár éves koráig nincs sokban a gyerek, na de utána?? Sógorom szerint addigra már sokkal jobban fognak állni, mert lejár a sok hitelből 2.
2011. jan. 7. 10:10
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod az elején, hogy védekeztek, becsúszott a baba.Na akkor nem azért vállalták a babát, hogy anyagilag jobban járjanak, hanem becsúszott a baba és nem akarják elvetetni csak azért mert vannak tartozásaik!

Az mért baj, ha nem veteti el a gyereket??Semmi gond nincs azzal szerintem ha élnek az állam adta lehetőségekkel ha már becsúszott a pici.Az más lenne ha kimondottan azért próbálkoztak volna és azért hoztak volna össze egy másik gyereket hogy anyagilag jobban járjanak, de azok alapján amit leírtál nem erről van szó!Szerintem tényleg nem volt jogos a kiakadásod!Amúgy meg ők tudják, főleg hogy még nincs is gyereked nem veszhetsz velük össze egy ilyen dologban!

Szerintem nagyon is szép dolog, hogy a mai világban felvállalják a "becsúszott" babát és nem elvetetik!

Most lehet ideges leszel erre amit írtam, de szerintem nincs igazad!

2011. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Meg az is a baj,hogy főképp a nővéremen látszik ez az elgyötörtség, mivel sógorom rengeteget melózik, hogy utolérjék magukat (szóval nem egy léhűtő típus azt meg kell hagyni) de emiatt nagyon sokszor nincs otthon és nővérem egyedül a 2 gyerekkel, most a harmadikkal is rosszullétek kínozzák, szóval nem az látszik,hogy húú de fel van erre készülve. Rossz nézni,hogy egyre fogy stb.
2011. jan. 7. 10:12
 6/24 A kérdező kommentje:
Jaj nem, nem leszek én ideges. Én csak aggódom. Meg úgyis tudom,hogy kibékülünk, mert nem nagyon van más egyikünk számára se, csakhát olyan fura volt ahogy ezt taglalták mennyi pénz származik majd a babából.
2011. jan. 7. 10:14
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Te mit választanál kínai cipőben járni,vagy meg sem születni?

"Ne ítélj,hogy ne ítéltess."Olvasd többet a Bibliát,mielőtt beleszólsz mások életébe!

2011. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ja és ha nekem így jött le, akkor kiváncsi leszek mit kap majd a külvilágtól :(( vagyis nem kíváncsi leszek, hanem előre látom :(
2011. jan. 7. 10:15
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Közel sem biztos hogy később jó lesz anyagilag.

Ha okos lesz a gyermek szenvedni fog mert felemelkedni nagyon kemény diákhitellel v. egyetem alatt dolgozva éjjel tanulva.


Nyilván messze van még de számba kell venni.


Kinai cipő vs abortusz: azt hiszem sok baba és gyermek nő fel turkálóból és kinai boltból - az enyém is - úgy hogy nem lesz hátránya viszont ha kell el tudom küldeni angol oviba és ez jobban az előnyére lesz mint brendon meg zara ruhákban most majd egy lepukkant főiskolára járna húsz év múlva.


De erről ne is nyissunk vitát mert távol áll az eredeti kérdéstől.

2011. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú,hogy nem állsz a tesód mellett.Én szégyelném magam a helyedben.Miért nem a segítségedet ajánlottad fel,mintsem,hogy kritizáld és bántsd terhesen.Azt elhiszem,hogy fáradt,és nem úgy néz ki mint egy pláza cica,de nincs szebb dolog az életben,mint gyereket nevelni,még ha fárasztó is. És Isten mentsen mindenkit az ilyen "jót akaró"rokonoktól,mint Te.Nekem is volt bennük részem.
2011. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!