Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lesz a kislányom a...

1 éves lesz a kislányom a hónap közepén. Tápszeres. Hogyan szoktassam át a tejre? Valaki azt mondja, hogy vízzel felesben, aztán egyre kevesebb víz. Valaki azt mondja, hogy csak tej, először kis mennyiségben, aztán növelni az adagot.

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tápszeres bár ő még csak 9 hónapos,és kb másfél-2 éve koráig nem fogom rászoktatni a tejre,ott van a tápszer ami teljesen megfelelő neki addig is.

Ha a tejet fele-fele adod neki vízzel akkor semmi tápértéke sem lesz tehát megintcsak teljesen felesleges neki adnod(védőnő szerint)

2011. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 20 hónapos és még csak most kezdem neki adni a bolti tejet. Persze csak apránként szoktatva hozzá. Szerintem még korai az 1 éves babának a tehéntej.
2011. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hónapos, és tejitalt kap reggel és este. 1 éves kort ahogy betöltötte, a reggeli tápszerét cseréltem le először tejitalra, majd ahogy elfogyott a tápszer, olyan 13 hónapos kora körül, akkortól az esti adagját is lecseréltem a tejitalra. Tavaszig még mindenképpen maradunk a tejitalnál.


Sajnos a tehéntejben nincs annyi vitamin, mint a tápszerben vagy tejitalokban, és itt mindegy, hogy bolti tehéntejről vagy házi tehéntejről beszélünk. Szerintem gondold ezt át: biztosan télen akarnád nála bevezetni a normál tejet?

Ha pedig az anyagi oldalát nézzük: én Bebivita tejitalt veszek kisfiamnak, ez 1090 Ft. Ha ugyanennyi mennyiséget adnék neki tehéntejből, akkor azzal sem jönnék ki olcsóbban, mivel értelemszerűen minőségi tejet szereznék be neki, ami nem 100 ft/liter.

2011. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fele-fele megoldás szerintem a teljes tejre vonatkozik, nem a bolti dobozosra vagy zacskósra. Szerintem a bolti tejeket nem kell hígítani csak forralni a biztonság kedvéért.
2011. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a doktornő azt mondta, hogy kb. 2 hét alatt lehet átszoktatni. Az én fiam 18-án lesz egyéves. Most van megkezdve egy doboz Junior tápszer, utána veszünk mégegyet, és azzal fogom átszoktatni, mégpedig úgy, h minden tápszeres evésnél csökkenteni fogom a tápszer mennyiségét és növelem a tej mennyiségét. Tehát az első 2-3 napban 180 mili kaja egyenlő lesz 150 ml tápi + 30 ml tej, köv. 2-3 napban 180 ml - 120 ml tápszer + 60 ml tej és így tovább. Bolti, felfőzött 1,5-1,8-as tejet fogok használni.
2011. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 10 hónapos kora óta adok neki tejet mert már nem itta a tápit, ne keverd vízzel először 1.5-ös tejet vegyél hogy szokja, aztán ha már megszokta jöhet a 2.8-as, általában jobban szokták szeretni mint a tápszert és szerintem egészségesebb is, 1 évesen már nyugodtan lehet, ha esetleg nem ízlik neki próbálj meg beletenni neki kakaót egy picit, vagy vannak ízesített kakaók nesqik-ben epres, babános,

A lányom imádja az epreset. de ha megissza magában ne tegyél bele semmit

2011. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!